• Предмет: Литература
  • Автор: sashaa628473
  • Вопрос задан 3 месяца назад

ДАЮ 40 БАЛІВ
Образ гетьмана Богдана Хмельницького в пісні "Чи не той то хміль".​

Ответы

Ответ дал: b4658132
2

Ответ:

Пісня "Чи не той то хміль" має декілька версій, але в основному вона оспівує подвиг гетьмана Богдана Хмельницького, лідера Козацького війська, під час Хмельницької війни (1648-1654) проти польсько-литовського панування. У пісні висвітлюється героїзм та відвага гетьмана в боротьбі за визволення України від іноземного гніту та католицької церкви.

Основні риси образу гетьмана Богдана Хмельницького у цій пісні можна підсумувати так:

Патріотизм і національна гордість: Гетьман Хмельницький виступає як символ українського патріотизму та борця за національну незалежність.

Героїзм: Пісня підкреслює героїчність і відвагу Хмельницького в обличчі надмірної кількості ворожих військ.

Справедливість: Український гетьман зображується як чесний і справедливий лідер, який бореться за права свого народу.

Віра: У багатьох версіях пісні також може бути згадана віра гетьмана в божу допомогу і сприяння.

Ця пісня стала однією з символів українського національного патріотизму та боротьби за незалежність, і образ гетьмана Богдана Хмельницького в ній є вкрай позитивним та героїчним.

Ответ дал: anichkaruda20s
1

Ответ:

Багато славетних синів має земля українська. їхні імена відомі всьому світові, вони лунають крізь століття як великий гімн великій землі, великому народові, великій державі. Залізняк, Гонта, Кривоніс, Дорошенко — це запорозькі козаки, справжні патріоти, національні герої. Та найвидатніша постать серед них — Богдан Хмельницький.

Він був одним з найосвіченіших людей свого часу, гнучким дипломатом і видатним військовим стратегом. Авторитет у запорожців він здобув і своїм розумом, і хоробрістю на полі бою. Ставши гетьманом, Богдан очолив боротьбу народу проти польських поневолювачів. У битві під Жовтими Водами він розбив ущерть королівське військо. Це була перша перемога у визвольній війні українського народу 1648-1654 рр. Люди вдячні Хмельницькому за те, "що врятував Україну від польського пана".

Образ видатного гетьмана оспівується в багатьох народних думах і піснях. У пісні "Чи не той то хміль", що була створена після жовтоводської битви, Хмельницький виступає як втілення патріотизму народу, його сили і радості від здобутої перемоги. Позитивно оцінюється визвольна війна Богдана Хмельницького і засуджується загарбницька політика польської шляхти.

Вас заинтересует