СРОЧНО СДЕЛАЙТЕ ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 40 БАЛОВ!!!!!!!!!(

Прочитайте речення. Виправте мовностилістичні помилки, поясніть причи ни, які їх зумовили. Запишіть правильний варіант. 1. Багато дівчат приходить у середні учбові заклади. 2. За кружкою чаю зав'язалася розмова. 3. Дбають, щоб овочi надходили в торгівельну мережу у свіжому стані. 4. У репертуарі хору поруч із народними з'являються сучасні пісні. 5. Кожен день залишае свою вагому мiтку, свiй глибокий слід. б. Я навчилась примовчувати свої думки. 7. Завдяки хворобі я дуже відстав по алгебрі.​

Ответы

Ответ дал: markizlyalin5567
3

Ответ:

1. Багато дівчат ходять до середніх учбових закладів. (приходить -> ходять) - мовне правило: дієслово "приходити" вживається, коли мова йде про одного людину. У даному реченні йдеться про багатьох дівчат, тому вживається дієслово "ходити".

2. За чаю зав'язалася розмова. (кружкою - помилка у вживанні слова) - мовне правило: слово "за" вживається для позначення часу або місця. У даному контексті, ми говоримо про розмову, яка відбувається під час пиття чаю, тому застосовується слово "чаю".

3. Дбають, щоб овочi постачалися до торгівельної мережі у свіжому стані. (надходили -> постачалися) - мовне правило: дієслово "надходити" не вживається в такому контексті, краще вжити "постачати".

4. У репертуарі хору, поряд із народними, з'являються сучасні пісні. (поруч -> поряд) - мовне правило: слово "поруч" вживається для вказівки на просторове розташування, але в даному випадку мова йде про додавання сучасних пісень до репертуару, тому слід вжити "поряд".

5. Кожен день залишає свій значний слід, свою глибоку позначку. (вагому -> значний, мiтку -> позначку) - мовне правило: слово "вагомий" вживається для оцінки впливу або значущості, але в даному реченні підкреслюється значний вплив і глибоке враження, тому слід вжити "значний" і "позначку".

6. Я навчилась приховувати свої думки. (примовчувати -> приховувати) - мовне правило: дієслово "примовчувати" вживається для приховування голосу, але в даному реченні йдеться про приховування думок, тому слід вжити "приховувати".

7. Завдяки хворобі я дуже відстав у вивченні алгебри. (відстав -> відстав) - мовне правило: українському дієслову "відставати" не потрібна додаткова прийменникова форма "у" перед інфінітивом. Вже саме дієслово "відставати" передає значення відстаючості у розвитку чи прогресі.

Вас заинтересует