• Предмет: История
  • Автор: ezdiezid7
  • Вопрос задан 3 месяца назад

СРОЧНО НАДО ТАБЛИЦА
2. Якими були характерні особливості становища привілейованих станів українського суспільства XVI ст.? 3. Чим уславився князь В.-К. Острозький? 4. Порівняйте становище напiвпривілейованих і непривілейованих станів у ХVІ ст. 5. Колективне обговорення. Визначте спiльне й вiдмiнне в розвитку украïнського суспільства й суспільств краïн Центральної і Західної Європи в ХVІ ст. 6. Які зміни відбувалися в розвитку сільського господарства? 7. Назвіть характерні риси розвитку міст, ремесла й торгiвлi в ХVІ ст. 8. Визначте за картою атласу або інтернет-джерелами та запи- шіть у зошит назви украïнських міст, які отримали магдебурзьке право до кінця XVI ст. 9. Складіть таблицю «Становий поділ українського суспільства в ХVI ст.». Стан Статус Права, привілеї, обов'язки 10. Робота в малих групах. Обговоріть і запропонуйте розв'язання історичної задачі. У ХVІ ст. вважали, що поділ на стани є боговста- новленим і походить від бiблiйного Ноя, що розподілив обов'язки мiж своїми синами Симом, Хамом і Яфетом. Ця точка зору вiдо- бражена в тогочасному латинському прислів'ï: ​

Ответы

Ответ дал: tamir689
1

Відповідь:Характерні особливості становища привілейованих станів українського суспільства XVI століття включали в себе наступні риси:

Велика земельна власність та панщина. Привілейовані стани, такі як шляхта (поміщики) і духовенство, мали власність на землі та могли вимагати податки та працю від селян.

Політичний вплив. Шляхта мала значний вплив на прийняття рішень в радах і на королівському дворі.

Економічна вигода. Привілейовані стани користувалися певними економічними перевагами та мали можливість здійснювати торговельні операції.

Князь Василь-Костянтин Острозький був видатною постаттю української історії XVI століття. Він відомий своєю підтримкою культури та освіти. Острозький заснував першу друкарню на території України та спонсорував видання численних книг, включаючи Острозьку Біблію. Він також активно допомагав українським православним церквам і монастирям.

У порівнянні становища напівпривілейованих і непривілейованих станів у XVI столітті:

Напівпривілейовані стани (середній шляхта, міщани) мали обмежені права в порівнянні з великою шляхтою, але вони могли мати певні власність та займати важливі посади у містах.

Непривілейовані стани (селяни) були підкорені земельним власникам і не мали значних правових гарантій.

Колективне обговорення. У розвитку українського суспільства й суспільств країн Центральної і Західної Європи в XVI столітті спільними були такі аспекти:

Поширення Реформації та Контрреформації в релігійній сфері.

Зростання культурного і освітнього рівня завдяки розвитку друкарства.

Зміни в сільському господарстві та розширення торгівлі.

Зміни в розвитку сільського господарства включали в себе впровадження нових сільськогосподарських технік, використання нових видів сільськогосподарської технології та врожайних культур. Також відбувалася концентрація земель у руках великих поміщиків.

Характерні риси розвитку міст, ремесла й торгівлі в XVI столітті включали зростання чисельності міст, розвиток ремесел та мануфактур, а також розширення торгівлі як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні. Міста стали важливими центрами культури і економіки.

Назви українських міст, які отримали магдебурзьке право до кінця XVI століття, можуть включати Львів, Київ, Кам'янець-Подільський, Луцьк і багато інших.

Таблиця «Становий поділ українського суспільства в ХVI столітті» могла б виглядати так:На фото

Вказане походження поділу на стани від біблійного Ноя і розподіл обов'язків між його синами Симом, Хамом і Яфетом було типовою аргументацією в той час. Під такими виглядами легітимізувалося соціальне нерівність та поділ на стани у середньовіччі та ранньому новому часі.

Пояснення:Я думаю ти дуже радий....

Приложения:

ezdiezid7: спасибо большое
Вас заинтересует