• Предмет: История
  • Автор: sasserrrhiee
  • Вопрос задан 3 месяца назад

1. Що таке соціальна структура 2. Якими були основні верстви на- селення українських земель у другій половині XIV ХV ст.? 3. Які верстви населення укра- ïнських земель другої половини XIV були привілейованими, а які нi? Чим вiдрiз- нялося їхне становище? 4. Що ви знаєте про розвиток господарства, міст, ремесла й торгівлі в другій половині XIV XV ст.? -​

Ответы

Ответ дал: UKRpatrick
0

Ответ:

1. Соціальна структура - це спосіб організації суспільства на різні групи та верстви, в залежності від таких чинників, як статус, дохід, освіта, професія тощо. Вона відображає ієрархію та роль різних груп у суспільстві.

2. У другій половині XIV-XV століть на українських землях існували такі основні верстви населення:

- Боярство (аристократи, землевласники, що мали значні феодальні права та земельні володіння).

- Люди середнього класу, які включали дрібних землевласників, ремісників та купців.

- Незалежні селяни, які мали власну землю та деяку самостійність в управлінні.

3. Привілейованими верствами були бояри, які мали феодальні права, земельні володіння та особисту вільність. Незалежні селяни, хоча і мали власну землю, але не мали таких привілеїв і були залежними від феодалів. Існувала також верства безземельних селян, які були в абсолютній залежності від феодалів.

4. У другій половині XIV-XV століть господарство, міста, ремесла та торгівля розвивалися на українських землях. Торгівля зарубіжчиною активізувалася, що сприяло розвитку міст та ремесел. Міста стали центрами ремісничої та торговельної діяльності. Ремісники виробляли різні товари, а купці здійснювали обмін товарами. У цей період розвивалася культурна та економічна активність на території України.

Объяснение:

Поставте найкращу відповідь))))

Вас заинтересует