• Предмет: Литература
  • Автор: rostikilchishcn
  • Вопрос задан 3 месяца назад

!!!СРОЧНО!!!
напишіть переказ твору ,,Берегиня"
в публіцистичному Стилі​

Ответы

Ответ дал: pbukovskaa88
2

Ответ:

Дуже стислий переказ

До Сварога та Берегині з ранку й до вечора йшли люди, щоб подивитися на хатину, на піч і жорна, скуштувати хліба – того дива, що схоже на Сонце. Господарі нічого не таїли від людей, усіх вітали та пригощали, радили виходити з печер і будувати світлі хати, не ходити в шкурах, а вчитися ткати полотно та ходити в білому одязі, як це личить дітям Білобога.

Люди слухали й раділи. Та надходила ніч, земля починала трястись, і страх виповзав з усіх шпарин. То шаленіли в своєму похмурому Підземному Царстві Чорнобог з Марою.

Вирішили вони знищити «і Сварога, і Берегиню, і творіння їхнє…», наславши своє чорне військо – стадо ящерів.

Вихопилися назустріч цим потворам хоробрі Сварожичі, але їхні двогострі мечі відскакували від твердих панцирів ящерів, не горіли й від смолоскипів бога Сварога.

Коли потвори ось-ось мали розчавити першу на Землі хатину, з неї вийшла Берегиня. Вся «в яскраво-білому вбранні, з червоними, вишитими на білому полотні «стрілами Перуна» та «соколами». Здійняла вона догори руки – і… чорне військо враз зупинилося. Богиня в білому сяйві йшла уперед, і чорний морок потвор відкочувався назад. Вона загнала чорних ящерів у річку Рось, а великий Білобог перетворив їх на прибережні скелі.

З того часу люди вшановують Берегиню, вважають її богинею Краси та Великою Охоронницею людей від усілякого лиха. Її образ з піднятими в захисному пориві руками вирізьблюють на дверях і вікнах, вишивають «стріли Перуна і соколів» на рушниках та сорочках. Вони служать оберегами від злих темних сил.

Вас заинтересует