• Предмет: Право
  • Автор: lizaghdg
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Ситуація 3. На засіданні комісії міськвиконкому між її членами розгорнулася дискусія навколо питання: «Хто має здійснювати заходи адміністративного примусу?». Одна частина членів комісії стверджувала, що такими повноваженнями наділено лише органи внутрішніх справ, а інша частина членів комісії вважала, що заходи адміністративного примусу має здійснювати міська рада та міськви- конком.​

Ответы

Ответ дал: iamsonya0001
3

Ответ:

Відповідно до статті 15 Закону України «Про Національну поліцію» органи внутрішніх справ мають право застосовувати заходи адміністративного примусу, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Стаття 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що органи місцевого самоврядування можуть самостійно вирішувати питання місцевого значення, в тому числі питання щодо забезпечення громадського порядку і безпеки на відповідній території.

Отже, як органи внутрішніх справ, так і органи місцевого самоврядування мають право застосовувати заходи адміністративного примусу.

Підставою для застосування заходів адміністративного примусу органами внутрішніх справ є вчинення адміністративного правопорушення. Органи місцевого самоврядування можуть застосовувати заходи адміністративного примусу, якщо це необхідно для забезпечення громадського порядку і безпеки на відповідній території.

У ситуації, що розглядається, правильним є те, що заходи адміністративного примусу можуть здійснювати як органи внутрішніх справ, так і органи місцевого самоврядування.

Однак, у кожному конкретному випадку необхідно враховувати підстави для застосування заходів адміністративного примусу. Якщо підставою для застосування заходів адміністративного примусу є вчинення адміністративного правопорушення, то такі заходи може застосовувати виключно орган внутрішніх справ. Якщо ж підставою для застосування заходів адміністративного примусу є необхідність забезпечення громадського порядку і безпеки на відповідній території, то такі заходи може застосовувати як орган внутрішніх справ, так і орган місцевого самоврядування.

При вирішенні питання про те, хто має здійснювати заходи адміністративного примусу, необхідно враховувати також наступні фактори:

Вид адміністративного правопорушення. Деякі адміністративні правопорушення є виключною компетенцією органів внутрішніх справ. Наприклад, адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням правопорядку.

Склад адміністративного правопорушення. Якщо склад адміністративного правопорушення є складним, то його розслідування може бути доручено органам внутрішніх справ.

Місце вчинення адміністративного правопорушення. Якщо адміністративне правопорушення вчинено на території, яка є під юрисдикцією органу місцевого самоврядування, то такий орган може самостійно вирішити питання про застосування заходів адміністративного примусу.

Враховуючи всі ці фактори, комісія міськвиконкому повинна прийняти рішення про те, хто має здійснювати заходи адміністративного примусу в конкретному випадку.

Вас заинтересует