• Предмет: История
  • Автор: osjeughokhjubokuj
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Допоможіть, будь ласка! Терміново!

У 20-х роках минулого століття червоні комісари їздили селами Малоросії і оголошували селянам: "Вы все теперь называетесь этим словом!", на що ті здивовано обурювалися: "Почему вы нас так называете? Мы ничего не украли!". Про яке слово мова?

Ответы

Ответ дал: minimoni13
0

Слово, про яке йдеться у цитаті, - "кулацтво". Влада в СРСР використовувала це поняття для обгрунтування репресій та конфіскації майна селян, яких вони вважали багатими або заможнішими фермерами, незалежно від того, чи справді вони щось украли чи ні.


osjeughokhjubokuj: Раскулачивание проводили в 30-е годы, а не в 20-е, и по всей стране, а не только в Малороссии. Так что не подходит.
minimoni13: "Колективізація в УРСР — частина політики колективізації і розкуркулення в СРСР, яка проводилася в період між 1928—1933 роками шляхом створення великих колективних господарств на основі селянських дворів, які отримали назву колгоспи. Політика колективізації мала знищити ворогів робітничого класу"
osjeughokhjubokuj: Так при чём тут кулаки и коллективизация? Ездит такой комиссар и орёт селянам: "Вы все кулаки!"? Бред же.
osjeughokhjubokuj: Что ещё со словом "украли" может ассоциироваться? Кулаков называли мироедами, они не воровали, а просто наживались на бедноте.
minimoni13: Ця цитата вказує на те, що червоні комісари використовували термін "кулацтво" або "кулаки" для опису селян, яких вони вважали багатими або заможнішими фермерами, і піддавали репресіям та конфіскації їхнього майна. Селяни, які нічого не украли, обурювалися цим терміном, оскільки це була частина радянської політики "розкулачення" в роках, що я вже вище зазначила
osjeughokhjubokuj: По твоей логике, комиссары называли кулаками ВСЁ сельское население, причём исключительно в Малороссии. Это просто нелепо.
Вас заинтересует