• Предмет: История
  • Автор: kidnenne
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Дайте відповіді на запитання до джерела.
Дмитро Дорошенко в «Історії України 1917-1923 рр.» пише: «Ще перед початком війни до
Росії приїхало кілька знаних москвофільських діячів, котрі зараз же, як тільки вибухнула війна, заложили в Києві "Карпато-русский освободи-
тельный комитет"
', який ставив собі офіціально метою "освідомлювати російське громадянство і виз-
воляючу російську армію про історичні переживання й теперішнє національно-культурне і політичне становище російського Прикарпаття",
— фактично ж мав допомагати російській владі у нищенні ук-
раїнства й насаджуванні зросійщення. З кругів цього комітету вийшла підготовлена капітаном пар-кевичем брошура "Современная Ґаличина", видана табом Київської Військової Округи. Вона видавалися на руки кожному російському офіцеру, який їхав на галицький фронт, і в ній давалися вказівки, як відрізняти "мазепинців" від "руських".
А Про які явища суспільно-політичного життя свідчать наведені в джерелі факти?
Б З якою метою російська влада вдавалася до таких дій?

Ответы

Ответ дал: anna128072
2

Ответ:

А. Наведені факти з джерела свідчать про наступні явища суспільно-політичного життя:

Перед початком Першої світової війни до Росії приїхали москвофільські діячі, які сприяли розпалюванню конфлікту і розгортанню антиукраїнських заходів.

У Києві був заснований "Карпато-русский освободительный комитет", мета якого офіційно визначалася як "освідомлювати російське громадянство і визволяючу російську армію про історичні переживання й теперішнє національно-культурне і політичне становище російського Прикарпаття", а фактично цей комітет спрямовувався на знищення українства і російськізацію територій.

Капітан Паркевич видав брошуру "Современная Ґаличина", яка розповсюджувалася серед російських офіцерів, які їхали на галицький фронт, і в цій брошурі надавалися вказівки, як відрізняти "мазепинців" (українців) від "руських".

Б. Російська влада вдавалася до таких дій з метою:

Підтримувати свою імперську амбіцію та зміцнити контроль над територіями, що залишилися під її владою під час Першої світової війни.

Поширювати російську ідентичність та культуру на зазначених територіях, щоб зміцнити вплив російської імперії на національності, що проживали там.

Підтримувати військовий контроль над Галичиною та Прикарпаттям та використовувати антиукраїнську пропаганду для підтримки свого панування на цих територіях.

Вас заинтересует