4. Прочитайте вірш Г.Лютого «Вишиванка». Визначте тему, головну думку твору, випишіті художні засоби. Надішліть роботу до наступного уроку.

Вишиванка Посміхалась дитина, бігла полем у сні, Небеса умивали рідні очка ясні. І цвіла вишиванка, що з вогню воскреша, й мов барвистий метелик, поруч гралась душа... - Ти скажи мені, тату, що за дивна земля Почала прилітати в сни мої звіддаля? 1 ласкава, як мама, і, мов казка, без меж... Ти коли мене, тату, в землю ту повезеш? Ой, дитя моє, ластів'я моє, - Народив тебе теплий край. To Вкраїнонька нас пригадує, Стука в серденько: прилітай. Не загою вік я в ту землю путь, Там слова пісень у садах ростуть. Ми з тих ясних зір, ми з ТИХ ЧИСТИх вод. Ми - одна душа, ми - один народ... Я посивів тут, а живу я - там... Тих сердечних пут не розбить літам. Там, де ти біжиш, я біжу малий, В ріднім краї жить я судьбу молив... Обцілують хаЙ ТВОЇ НİЖЕНЬКИ Землю матірну у доріженьки... У доріженьки, у яруженьки... Бiлi лебеді, сиві руженьки... Посміхалась дитина, бігла полем у сні, Небеса умивали рідні очка ясні. I цвіла вишиванка, що з вогню воскреша, Й, мов барвистий метелик, поруч гралась душа. Вранці очі, як мальви, у дитяти цвіли: - Ти скажи мені, мамо, ми поїдем коли? Край дороги тополя там, як Божа сльоза, Там живе наша доля, там живе, не згасa... Ми з тих ясних зір, ми з тих чистих вод. Ми - одна душа, ми - один народ! Григорій Лютий​

Ответы

Ответ дал: ekaterinagovno40
1

Ответ

Вірш Г. Лютого "Вишиванка" має наступну тему та головну думку:

Тема: Тема вірша стосується почуття патріотизму і сентиментального спілкування між батьком і сином.

Головна думка: Головна думка твору полягає в тому, що вишиванка стає символом України та зв'язком між поколіннями. Вона втілює душу та культуру народу, а також згадується рідна земля, яка завжди залишається в серці, навіть якщо доля розкидала народ за кордонами.

Художні засоби, що використовуються в вірші, включають в себе:

Порівняння: "і цвіла вишиванка, що з вогню воскреша, и мов барвистий метелик, поруч гралась душа" - у порівнянні вишиванка прирівнюється до метелика, підсилюючи образ яскравості і легкості.

Метафори: "ми з тих ясних зір, ми з ТИХ ЧИСТИх вод" - у метафорах використовуються образи зір і чистих вод, щоб висловити патріотичну ідентичність та чистоту.

Антропоморфізація: "Не загою вік я в ту землю путь, Там слова пісень у садах ростуть" - земля надається людські риси, звідси виникає образ живої і мудрої матері.

Ритм та рима: Вірш включає в себе ритмічну схему та використовує риму, що підсилює музичність тексту.

Загалом, вірш "Вишиванка" виражає глибоке почуття приналежності до рідної землі та культури, а також важливість поколінь, що спадають одне на одного в обіймах традицій та ідентичності.

Вас заинтересует