• Предмет: История
  • Автор: marinadk08
  • Вопрос задан 2 месяца назад

внутренняя и внешняя политика византийской империи можно кратко пожалуйста ​

Ответы

Ответ дал: animeshnik13888
1

Ответ:

Зовнішня політика імператора Юстиніана Великого

На той момент, коли Юстиніан прийшов до влади, імперія включала в себе наступні території:

Фракія;

півострів Мала Азія;

північний Єгипет;

фінікійське узбережжя.

Під кінець правління до території додалися:

Объяснение:держава вандалів;

південь Іспанії;

Апеннінський півострів і деякі інші території.

Підсумки військової експансії Візантії були вражаючими. У 833 році Юстиніан відправив свого полководця Велізарія на завоювання держави вандалів. Ця війна для Візантії була успішною. Через рік ця територія стала частиною імперії.
В імператорській армії активно використовувалися дикі варвари. Кавалерія, що складалася з гунів, була основною ударною силою в боях по завоюванню держави вандалів. Коли відбувся генеральний бій цієї війни, противник злякався виду цих лютих воїнів і втік в пустелю. Після цього Велізарій захопив Карфаген.

Наступною метою Юстиніана Великого стало завоювання Апеннінського півострова. В цей час на території Італії існувало Королівство остготів. Німецькі королівства в цей період вели постійні війни між собою, що істотно їх послаблювало.

У 540 році Персія розірвала мирний договір з Юстиніаном і почала відкрито готуватися до військових дій. Візантії загрожувала війна на два фронти.

Остання військова кампанія під керівництвом Велізарія відбувалася на території Фракії. Візантія в 559 році давала відсіч нападу племені котригурів. Полководець був близький до того, щоб здобути перемогу над ними, проте імператор прийняв рішення відкупитися від агресора. Після цього полководець до кінця свого життя перебував у немилості у імператора.

Внутрішня політика імператора Юстиніана

Одним з його найбільших досягнень було створення Кодексу законів. До нього увійшли не тільки всі діючі на той момент в імперії закони, а й юридичні праці самого імператора.

img

Римське право вважається однією з найдосконаліших юридичних систем Стародавнього світу.

У тексті праці під назвою “Звід цивільних правил” не тільки були встановлені норми, а й були дані визначення понять, які послужили основою для законів протягом багатьох століть.

Основним напрямком внутрішньої політики Юстиніан вважав:

єдність імперії;

міць християнської церкви;

дотримання встановлених ним законів.

Для підтримки церкви імператор закрив Афінську академію, яка була заснована Платоном.

Під час правління Юстиніана почали збиратися Вселенські Собори — вони являли собою з’їзди, на які з’їжджалося вище християнське духовенство.

Був побудований Собор Святої Софії в Константинополі. Він є одним з найбільших християнських храмів у світі і поступається за величиною тільки тому, який розташований в Римі.

У розглянутий період відбувалося інтенсивне будівництво військових споруд. Величезні розміри імперії диктували необхідність докладати серйозних зусиль для її захисту.

img

Його реформи мали і зворотний бік. Державі були потрібні гроші для розвитку – тому податки були високими.

Боротьба за утвердження християнства супроводжувалася переслідуваннями за язичницьку релігію. У 532 році це призвело до кровопролитного повстання, яке було придушене за допомогою полководця Велізарія.

Вас заинтересует