Даю 100 балов
І.
1. Визначте тему та основну думку.
2. Доберіть заголовок.

ІІ.
1. Які мовні засоби впливу на читача використовує автор?
2. Визначте стиль мовлення тексту. 3.Складіть план.
Із багатьох античних міфів на мене чи не найбільше враження справляв міф про людинолюбця Прометея, який ніби вкрав у богів вогонь, щоб передати його людям. І міф про Ікара, першу людину, що знялась на крилах у небо. Він ніби змайстрував собі крила з пір'я, склеєного докупи воском. Прагнучи пізнати таємниці високості, Ікар піднісся занадто близько до сонця, за що розгніваний цар богів Юпітер наказав сонцю розтопити віск крил, від чого Ікар упав у море й потонув. Образ хоч і поверженого, але прекрасного в своїй сміливості Ікара заполонив мої мрії, витиснувши казкових Івасика Телесика, що літав на «гусях-лебедях», та Івана-царевича, якого носив під хмарами орел. Не раз мені марилось: от зробити б і собі з чогось крила, залізти на височенну Успенську дзвіницю, що правила в місті за пожежну каланчу, та й плигнути з неї на тих крилах. А ще ліпше, коли б вигадати таку машину, що підіймала б тебе на крилах із землі, тоді можна було б спробувати політати. Але таких машин не було. Якщо люди й підіймалися досі в повітря, то тільки на повітряних кулях. І мрії лишалися мріями...

А втім, десь 1909 року стали писати в газетах, що вигадано

гвинт, який всвердлюється в повітря, а трохи згодом повідоми

ли, що такий гвинт чи пропелер, доданий до видовженої повітряної кулі, створив за кордоном дирижабль. Минуло кілька місяців, і в газетах та журналах можна було прочитати про перші літальні машини аероплани й відважних людей авіаторів, що знімаються в повітря на тих машинах. Нове, досі не відоме слово «авіація» так зацікавило великих і малих, що коли до міста приїхав лектор, який мав розповісти про таємниці літальних машин, у залу, де відбувалась лекція, важко було протовпитись. Лектор оповідав про польоти американців бра- тів Райт, про успіхи французького авіатора Блері і продемонстрував літання маленького пропелера. Пущений зі спіральної залізної палички, пропелер плавко пролетів половину зали, викликаючи захоплення глядачів-школярів. Незабаром такі пропелери стали продавати як модну іграшку по крамницях. Нас, дітлахів, уже не вабили тепер паперові змії, яких ми за- пускали раніш у повітря на вигоні за містом; тепер кожний із нас мріяв придбати собі цей маленький залізний пропелер, що десь у світах підіймав над землею справжню літальну машину.

Мені й на думку тоді не спадало, що прийде такий час, коли літак стане доступним кожному, як вагон поїзда. Лише через двадцять років після того я вперше полетів у тому ж Харкові на пасажирському літаку І коли літак, пробігши по стартовій до- ріжці, непомітно одірвався від землі й знявся в повітря, я нараз відчув велику радість. Радість за здійснення давньої людської мрії і гордість за проникливий людський розум.

Ответы

Ответ дал: kisilgerman8
0

Ответ:

І.

Тема: Початок авіації та мрія про літання.

Заголовок: "Початок авіації: Мрія про літання втілюється в реальність"

ІІ.

Мовні засоби впливу на читача використовуються автором для створення образів та емоційного зв'язку з читачем. Він використовує різні порівняння та аналогії, щоб передати свої враження від міфів та першого знайомства з авіацією.

Стиль мовлення тексту - художній, описовий, розповідний.

План:

Вступ: Захоплення античними міфами та мрія про літання.

Поява нових ідей та технологій у сфері авіації.

Реакція громадськості та зацікавленість літальними машинами.

Заключення: Здійснення мрії про літання та важливість наукового прогресу.

Объяснение:

Вас заинтересует