• Предмет: История
  • Автор: mariakiricuk70
  • Вопрос задан 3 месяца назад

які елементи давніх вірувань можемо спостерігати сьогодні? поясни на прикладі.​

Ответы

Ответ дал: jower338
7

Ответ:

Як і колись, українці зараз вірять у різні прикмети, силу чарів, про-клять, силу молитов, віру в нечисту силу - все це у видозміненій, а іноді і в первісній формі дійшло до нашого часу. „Понеділок - важкий день», - говорять українці, тому намагаються не починати в цей день важливих справ. Не можна нікого проклинати - збудеться, розсиплеш сіль - буде сварка, ввечері не можна позичати з дому гроші - не буде водитися в домі копійка, кіт перебіжить дорогу - не пощастить, повернешся за чимось, що забув удома, - чекай невдачі; якщо зустрінеш жінку з повними відрами - буде удача, з порожніми - не пощастить та інші.

У народі вірили й вірять, що є також нещасливі роки - високосні, прихід яких зустрічали з острахом і внутрішнім трепетом. У високосні роки не укладали шлюбів, бо шлюб буде нещасливим,

не будували будівель, бо згорять або ж життя нормального там не буде.

Дотепер існують забобони, яких люди дотримуються за традицією, пояснення яких повністю втратилось. Наприклад, чому потрібно сісти людям перед дорогою чи тричі постукати об дерево, щоб не занепала справа, про яку говориться.

Забобони - це численні вірування та уявлення, пов'язані з пересторогами, обмеженнями, заборонами.

Объяснение:


jower338: Допоміг?
mariakiricuk70: так :)
igricuk852: дякую!!
Вас заинтересует