• Предмет: История
  • Автор: oppop2707
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Пригадайте, на які суспільні верстви поділялося населення Європи наприкінці XVIII - на початку ХІХ ст. ​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: irena77728
1
Населення Європи наприкінці XVIII - на початку ХІХ ст. можна поділити на такі суспільні верстви:
—Аристократія - це найвища і найбагатша верства, яка складалася з дворян, землевласників, високопоставлених державних чиновників, військових і церковних осіб. Аристократи мали привілеї, такі як недоторканність, податкові пільги, право на суддівство і законодавство. Аристократія була консервативною і протистояла будь-яким змінам у суспільстві.
—Буржуазія - це верства, яка складалася з торговців, підприємців, банкірів, промисловців, адвокатів, лікарів, письменників, вчених і інших представників вільних професій. Буржуазія була динамічною і прогресивною верствою, яка прагнула до розширення своїх прав і впливу в суспільстві. Буржуазія підтримувала ідеї Просвітництва, революцій, націоналізму і лібералізму.
—Селянство - це верства, яка складалася з сільського населення, яке займалося землеробством, скотарством, ремеслом і торгівлею. Селянство було найчисельнішою і найбіднішою верствою, яка страждала від експлуатації, гніту, голоду і хвороб. Селянство було пасивною і традиційною верствою, яка підкорялася владі аристократії і церкви. Селянство виявляло своє невдоволення через повстання, бунти і еміграцію.
—Пролетаріат - це верства, яка складалася з робітників, які працювали на фабриках, шахтах, будівництвах і транспорті. Пролетаріат був новою і ростучою верствою, яка виникла внаслідок промислової революції. Пролетаріат був найбільш експлуатованою і утисненою верствою, яка не мала жодних прав, гарантій і соціального захисту. Пролетаріат був революційною і радикальною верствою, яка прагнула до соціальної справедливості і рівності. Пролетаріат організовував свої профспілки, страйки і партії.
Вас заинтересует