• Предмет: Биология
  • Автор: a43308448
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Помогите пожалуйста!
Невеликий конспект тип кільчасті черви
Даю 23 балла

Ответы

Ответ дал: Dashukdashuk
0

Питання: Невеликий конспект тип кільчасті черви

Відповідь: Кільчасті черви ---- включає тварин, тіло яких складається з повторюваних сегментів, або кілець.

Кільчасті черви поділяються на такі класи:

Багатощетинкові черви (близько. 5 300 видів);

Приклади: Морська миша (Афродита), Серпула (сидячі багатощетинкові).

Малощетинкові черви (близько 5 000 видів);

Приклади: Дощовий черв'як, Трубковик, Австралійський черв'як

П'явки (близько 400 видів).

Приклади: Риб'яча п'явка, Медична п'явка,  П'явка Гамадіпса.

------------------------------------

Будемо розглядати системи органів на прикладі дощового черв'яка.

Кровоносна система: замкнена. Кров кільчастих червів може бути безбарвною або забарвленою у червоний чи зелений кольори, що спричиняють дихальні пігменти. Завдяки кровообігу забезпечується ефективніше постачання тканин і клітин поживними речовинами та киснем.

Дихання: у більшості видів газообмін здійснюється через зволожену шкіру, залози якої виділяють слиз. У водяних кільчастих червів з'являються спеціалізовані органи дихання - зябра.

Травна система: є рот, глотка, стравохід, воло, шлунок, середня кишка.

Нервова система: від головного мозку та черевного нервового ланцюжка - центральна нервова система - до всіх органів тканини відходять численні нерви - периферична нервова система.

Розмноження та розвиток: серед кільчастих червів зустрічаються як роздільностатеві форми, так і гермафродити. У малощетинкових червів і п'явок розвиток прямий, а в багатощетинкових - непрямий, із плаваючою личинкою. Запліднення можу бути як зовнішнім, так і внутрішнім. Багатьом видам притаманне й вегетативне розмноження.

Як рухається черв'як: на поверхні дощовий черв'як пересувається повзанням. При цьому він спочатку витягує передній кінець тіла і чіпляється щетинками, розташованими на черевній стороні, за нерівності грунту, а потім, скорочуючи м'язи, підтягує задній кінець тіла.

Значення: дощові черв'яки беруть участь у перемішування грунту, виносячи на поверхню з глибших шарів частинки землі, які містять неогранічні компоненти. Викиди червів мають pH = 7,0 тому вони запобігають окисленню та олуженню грунту. Таким чином, наявність дощових черв'яків у грунті сприяє підвищенню його родючості і є показником стану грунту.

Вас заинтересует