• Предмет: Право
  • Автор: karolinkatyshenko
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Визначте форми правління, територіального устрою та політичного режиму. Вкажіть їхні характерні ознаки. а) Раз на 4 роки у країні обирають президента та парламент. Пре- зидента обирають всенародно. Президент призначає на посади міністрів уряду і є його головою. Парламент видає закони, на які може накладати вето президент. Держава поділяється на округи, де також є свої парламенти та уряди. Поряд із загальнодержавною конституцією, конституції існують і у кожному окрузі. б) у результаті державного перевороту владу в країні захопили військові на чолі з генералом К., який сам видає закони й керує державою особисто, проголосивши себе президентом держави. Задля підтримки порядку всіх, хто незадоволений його приходом до влади, помістили до концентраційних таборів. Для того, щоб народ був «слухнянішим», кілька тисяч осіб, які особливо виступали проти нової влади, було страчено без суду і слідства. У провінції, з яких складається держава, президент призначив на посади керівників своїх бойових соратників, які особисто йому повинні звітувати про порядок та стан економіки у ввірених їм територіях. в) У країні є король і парламент. Парламент складається з двох палат. Верхню палату парламенту призначає король, а нижня обирається населенням держави на 5 років. Король може розпустити парламент й має право накладати вето на закони, прийняті парламентом. Король призначає і звільняє уряд. Держава поділяється на кантони, де є свої органи самоврядування. г) До складу держави входять 10 графств. У кожному графстві є свої уряд та парламент. Інтереси графств у верхній палаті Народних зборів, парламенті держави, представляють по 5 представників. Нижня палата Народних зборів формується шляхом всенародних виборів за спис ками політичних партій у загальнодержавному виборчому окрузі. Конституції графств приймаються їхніми парламентами, але вони не повинні суперечити конституції держави, що приймається народними зборами. Уряд в державі формується партією, що перемогла на виборах, або коаліцією партій, яка матиме більшість депутатів у Народних зборах. Уряд призначається та звільняється парламентом. У державі вже понад 10 років діє закон про опозицію, який гарантує діяльність опозиційних сил.​

Ответы

Ответ дал: FranN1
9
а) Форма правління: Президентська республіка.
Територіальний устрій: Федеративний.
Політичний режим: Демократія з елементами президентської влади. Головні ознаки: Регулярні вибори президента і парламенту, всенародний вибір президента, президент є головою уряду та може накладати вето на закони парламенту, існування округових парламентів та їхніх конституцій.

б) Форма правління: Воєнний режим.
Територіальний устрій: Авторитарний централізований.
Політичний режим: Диктатура. Головні ознаки: Захоплення влади військовими після державного перевороту, особисте правління президента-диктатора, репресії проти опонентів, відсутність демократичних інститутів.

в) Форма правління: Конституційна монархія.
Територіальний устрій: Децентралізований з органами самоврядування.
Політичний режим: Парламентська монархія. Головні ознаки: Існування короля та парламенту, поділ парламенту на верхню та нижню палати, призначення королем верхньої палати та право накладати вето на закони, обрання нижньої палати населенням, децентралізований територіальний устрій з кантонами.

г) Форма правління: Федеративна республіка.
Територіальний устрій: Децентралізований з обласними урядами.
Політичний режим: Демократія з багатопартійною системою. Головні ознаки: Децентралізований устрій з графствами, представництво графств у верхній палаті парламенту, багатопартійна система з виборами на загальнодержавному рівні, гарантування опозиційної діяльності законом.

Лайте лучший ответ пожалуйста,одного не хватает до светила науки)
Вас заинтересует