помогите пожалуйста
1. Запишіть речення з прямою мовою, розставляючи потрібні розділові знаки, запишіть схеми цих речень.
1. Сумління знов шепоче ой, не так, не так живеш, не те, мій друже, робиш. 2. Я битий був малим. І кінь мені на вухо шепнув Терпи, не плач! Переболить, братухо! 3. Діду, а куди лебеді полетіли? запитав хлопчик. 4. Все, все ми Віддаємо тобі, Батьківщино промовив він раптом якимось дивним голосом ні до кого Все! Навіть наші серця.

2. Замініть речення з прямою мовою на речення 3 непрямою.
Питає у неба земля: «Ци ти будеш моїм оборонцем?» «цим я можу тобі допомогти?» - запитав я в друга. «Чого зажурився, мій любий козаче? - питає дівчина вродлива. Кажу дітям: «Подивімося в небо......

3. Запишіть цитати, розставляючи розділові знаки.
Народна мудрість стверджує, що насильно милим не станеш. В. Сосюра говорив про рідний край Як не любить той край, що дав тобі і силу, 1 гострий зір очей, і розум молодий. О. Гонцар говорив, що мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Нещасна, неправдива людина, що добровільно й легко зрікається рідної мови; щаслива, праведна людина, що в радості й горі будує слово своєї землі писав Борис Харчук.​

Ответы

Ответ дал: JudeDuarte
0

Відповідь: 1. Запишіть речення з прямою мовою, розставляючи потрібні розділові знаки, запишіть схеми цих речень:

1.1. Сумління знову шепоче: "Ой, не так, не так живеш, не те, мій друже, робиш." (розділові знаки: двокрапка, лапки; схема: беззапитова пряма мова)

1.2. Я битий був малим, і кінь мені на вухо шепнув: "Терпи, не плач! Переболить, братухо!" (розділові знаки: кома, двокрапка, лапки; схема: беззапитова пряма мова)

1.3. Хлопчик запитав діда: "А куди лебеді полетіли?" (розділові знаки: двокрапка, лапки; схема: запитання з прямою мовою)

1.4. "Все, все ми віддаємо тобі, Батьківщино," промовив він раптом якимось дивним голосом. "Навіть наші серця." (розділові знаки: лапки; схема: беззапитова пряма мова)

2. Речення з прямою мовою перетворені на речення з непрямою мовою:

2.1. Земля запитує у неба, чи той буде її оборонцем.

2.2. Я запитав у друга, чи може він мені допомогти.

2.3. Дівчина вродлива питає, чому зажурився мій любий козаче.

2.4. Я кажу дітям, щоб вони подивилися в небо...

3. Цитати з розділовими знаками:

3.1. Народна мудрість стверджує: "Насильно милим не станеш."

3.2. В. Сосюра говорив про рідний край: "Як не любить той край, що дав тобі і силу, гострий зір очей, і розум молодий."

3.3. О. Гонцар говорив, що мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще.

3.4. "Нещасна, неправдива людина, що добровільно й легко зрікається рідної мови; щаслива, праведна людина, що в радості й горі будує слово своєї землі," писав Борис Харчук.

Вас заинтересует