• Предмет: Алгебра
  • Автор: ulau0542
  • Вопрос задан 1 год назад

За три кілограми печива одного виду заплатили стільки, скільки за 5 кг печива другого виду. Яка ціна кожного виду печива, якщо 1 кг печива першого виду на 50 грн дорожчий ніж 1 кг печива другого виду

Ответы

Ответ дал: mkinmkipter
0

Ответ:

Позначимо ціну 1 кг печива першого виду як "x" грн, а ціну 1 кг печива другого виду як "y" грн.

За 3 кг печива першого виду заплатили 3x грн, і за 5 кг печива другого виду заплатили 5y грн.

За умовою задачі ми знаємо, що 1 кг печива першого виду на 50 грн дорожчий, ніж 1 кг печива другого виду, тобто:

x = y + 50

Також ми знаємо, що за 3 кг печива першого виду заплатили стільки, скільки за 5 кг печива другого виду, тобто:

3x = 5y

Тепер ми маємо систему двох рівнянь з двома невідомими:

x = y + 50

3x = 5y

Ми можемо використовувати ці рівняння, щоб визначити значення x та y. Давайте розв'яжемо їх.

Спочатку можемо виразити x з першого рівняння:

x = y + 50

Тепер підставимо це значення x в друге рівняння:

3(y + 50) = 5y

Розкриємо дужки та спростимо рівняння:

3y + 150 = 5y

Віднімемо 3y з обох боків:

150 = 2y

Тепер поділимо обидва боки на 2:

y = 75

Тепер ми знаємо значення y - ціна 1 кг печива другого виду. Підставимо це значення в перше рівняння, щоб знайти x:

x = 75 + 50

x = 125

Отже, ціна 1 кг печива першого виду - 125 грн, а ціна 1 кг печива другого виду - 75 грн

Объяснение:

Вас заинтересует