• Предмет: История
  • Автор: kseniamorozovaevgene
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1.Що таке археологічна культура? 2.Чому трипільська археологічна культура отримала свою назву? 3.Яким періодом датується існування трипільської археологічної культури? 4.Хто був першевідкривачем трипільської археологічної культури? 5.Користуючись картою на с.29, визначте території (назви історичних регіонів), на які поширювалася трипільська культура в часи свого розквіту. 6.Користуючись картою на с.29, визначте, де (біля якого міста і в якій сучасній державі) знаходився район зародження трипільської культури. 7.Під якою іншою назвою в колах археологів відома трипільска культура? 8.Складіть розповідь (2-3 речення) про заняття трипільців. 9.Складіть розповідь (2-3 речення) про характерні особливості житла трипільців. 10.Які два вражаючі факти, пов’язані з існування трипільських поселень та особливостями трипільських речей ви запам’ятаєте? 11.Які ознаки побуту українців були характерними ще для трипільців? На вашу думку, чому це сталося?​

Ответы

Ответ дал: zngmaksimovna295
0

Ответ:1) Археологічна культура — сукупність матеріальних пам'яток, які відносяться до однієї території та епохи, і мають спільні риси. 2)1896 року у селі Трипілля, що неподалік від Києва, сталася сенсація. Археолог Вікентій Хвойка виявив перші знахідки загадкової культури періоду енеоліту (мідно-кам'яної доби). Ця культура невдовзі отримала назву «Трипільська»

3)ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА —археологічна культура доби мідно-кам'яного віку та початку бронзового віку (бл. 5400 — 2750 до н. е.), частина трипільсько-кукутенської спільності, пам'ятки якої відомі на території Молдови, Румунії та України.

4)Археолог Вікентій Хвойка відкрив перше трипільське поселення на території сучасної України у 1893—1894 роках на вулиці Кирилівській, 55, у Києві. Хвойка презентував свої знахідки у серпні 1899 року на ХІ археологічному з'їзді в Києві.

5)-

6)-

7)Зараз часто використовується назва «Кукутень-Трипілля», хоча назви «Кукутень» та «Трипілля» також можуть використовуватися окремо. Використовується також назва «культурно-історична спільність» або «спільність» Трипілля-Кукутень (Кукутень-Трипілля).

8) Основним заняттям трипільців було землеробство. На полях вирощували просо, ячмінь, жито, пшеницю.

9)Будинки споруджувалися каркасні, двоповерхові, проміжки між каркасом запліталися лозою та мастилися ззовні і зсередини товстим шаром глини. Розмір їх сягав 100-140 кв. м. Житло ділилося на кімнати, які опалювалися печами, складеними з глини.
10)Одне з найбільших трипільських поселень – Тальянки – займало площу 450 гектарів і налічувало 3 тисячі будинків, у яких мешкало понад 15 тисяч людей
11)Художня культура трипільців

Объяснение:

Ответ дал: valentinzaitsev667
0

Ответ:

=======================================

1)Археологічна культура - це історично визначений набір археологічних артефактів, решток і матеріалів, які вказують на спільну культурну спадщину певної групи людей протягом певного історичного періоду.

2)Трипільська археологічна культура отримала свою назву від села Трипіль, де знайдені були перші важливі археологічні рештки цієї культури.

3)Трипільська археологічна культура існувала приблизно з 4 600 до 3 000 років до н.е.

4)Першовідкривачем трипільської археологічної культури вважається археолог Вікентій Хвойка.

5)Трипільська культура поширювалася на території сучасних України, Молдови, Румунії та південної частини Білорусі.

6)Район зародження трипільської культури знаходився біля міста Трипіль, що в сучасній Україні.

7)В колах відома також як "трипільсько-кукутенська" культура.

8)Трипільці займалися сільським господарством, ремеслами та металургією.

9)Особливістю житла трипільців були великі глиняні хати, які можна було розглядати як для однієї родини, так і для кількох родин.

10)Вражаючі факти: великі розміри трипільських поселень та високий рівень розвитку їх кераміки.

11)Ознаки побуту, які були характерні і для сучасних українців і для трипільців, включають сільське господарство та ремесла, оскільки це були важливі аспекти їхнього життя. Така спадщина може бути спільною через культурний і географічний континуум.

=======================================


valentinzaitsev667: спасибо за лучший ответ❤️
Вас заинтересует