• Предмет: История
  • Автор: kata14038
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Висловіть власні міркування:
1.Які причини гетьманського перевороту 29 квітня 1918 р.?
2.Які причини падіння гетьманської влади П. Скоропадського?
3.В чому були досягнення і прорахунки Директорії?
4.Доведіть історичне значення проголошення Акту соборності України. ​

Ответы

Ответ дал: rimmakhaninaa
2

Відповідь:

1. Причини гетьманського перевороту 29 квітня 1918 р.:

Гетьманський переворот став наслідком ряду факторів, серед яких були незадоволеність гетьманською владою, намагання встановити абсолютну монархію та бажання утримати контроль над ситуацією під час складної політичної обстановки того часу. Народ вимагав більшої демократії та незалежності.

2. Причини падіння гетьманської влади П. Скоропадського:

Гетьман Павло Скоропадський втратив підтримку різних соціальних та політичних груп. Його авторитет був підірваний внаслідок невдач у політиці, внутрішніх розбіжностей та відсутності підтримки союзників. Також важливою була протестна реакція населення щодо політики гетьмана та його спроби встановлення авторитарного режиму.

3. Досягнення і прорахунки Директорії:

Директорія УНР досягла визнання України як незалежної держави, підписавши Брестський мир, здійснила спроби стабілізувати економіку та врегулювати внутрішні конфлікти. Прорахунком була нестабільність та неспроможність забезпечити ефективне управління в умовах бурхливих подій.

4. Історичне значення Акту соборності України:

Акт соборності, проголошений 22 січня 1919 року, є важливою подією в історії України, оскільки об'єднав різні частини України під однією державною владою. Він став важливим етапом у формуванні сучасної української державності та визначив пріоритет національної ідеї. Акт соборності визнаний символом боротьби за незалежність та об'єднання всіх українців під загальнодержавним стягом.

Ответ дал: mishamorozov200
2

Відповідь:

1Вважається, що головна причина цього полягала в тому, що УЦР своєчасно не змогла розв'язати нагальних соціально-економічних проблем (і перш за все робітниче та аграрне питання), бо віддавала пріоритет національно-політичним інтересам.

2Утім поразка у Першій світовій війні, аграрна реформа, яка не розуміло селянство, «каральні експедиції» німецько-австрійських союзників і діяльність антигетьманської опозиції стали головними причинами падіння Гетьманату Павла Скоропадського наприкінці 1918 року.

3Здобутки: Владу на місцях передбачалося передати трудовим радам ; 4 січня 1919 року законом директорії українська гривня була визнана єдиним законним засобом платежу на території УНР . ; директорії вдалося налагодити міжнародні зв'язки . Україну визнала Угорщина , Чехословаччина , Голландія , Ватикан , Італія і ряд інших країн

прорахунки: нехтування інтересами буржуазії ; директорії не вдавалося налагодити управління економікою. ; занепад українського господарства.

4Величний Акт Соборності заманіфестував перед усім світом неподільність українських земель, єдність і солідарність українського народу, став прологом до постання сучасної соборної суверенної України.

Пояснення:

Вас заинтересует