• Предмет: Литература
  • Автор: kasyanandrei13
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Виразно прочитайте вірш Й.В. Ґете "Прометей". У якій формі його побудовано?
До кого звертається Прометей, у зв'язку з чим?
Які аргументи наводить герой як доказ того що Ані він особисто Ані люди не мають за що йому дякувати?
Яким є пафос цього твору?
Що нового вніс Ґете в образ Прометея

Ответы

Ответ дал: artembelik32
0

Ответ:

Вірш “Прометей” побудовано у формі монологу головного героя, який звертається до бога Зевса і висловлює свою незгоду з його владою і свою віру в людську силу і свободу.

Прометей звертається до Зевса, бо він вважає його тираном і деспотом, який не заслуговує на шанування і поклоніння. Він також звертається до богів загалом, яких він називає бідними і дурними, бо вони живляться людськими жертвами і молитвами, але не допомагають людям у їхніх стражданнях і боротьбі.

Прометей наводить такі аргументи, як доказ того, що ані він особисто, ані люди не мають за що дякувати Зевсу:

Він сам здолав гордість титанів, які були ворогами Зевса, і врятував себе від смерті і рабства.

Він сам створив людей з глини і надихнув їх життям і розумом, а не Зевс, який хотів їх знищити.

Він сам вкрав вогонь з неба і подарував його людям, щоб вони могли розвиватися і творити, а не Зевс, який хотів їх позбавити цього блага.

Він сам відмовився виконати прохання Зевса знищити Блефуску, країну, яка була ворогом Ліліпуту, де жив Прометей, бо він вважав, що це було б несправедливо і жорстоко, і що він не хотів бути знаряддям закріпачення вільного та відважного народу.

Пафос цього вірша є пафосом бунту, протесту, гордості, непокори, самоствердження, віри в людську велич і свободу. Прометей виступає як символ людини, яка не погоджується з несправедливістю і тиранією, яка бореться за свої права і ідеали, яка не здається без бою і не втрачає надії.

Ґете вніс у образ Прометея такі нові риси, як:

Він зобразив Прометея не як жертву, а як переможця, який не боїться Зевса і не просить у нього милості, а відкидає його владу і висміює його слабкість.

Він зобразив Прометея не як бога, а як людину, яка має свої почуття, думки, спогади, мрії, яка любить і страждає, радіє і плаче, яка відчуває себе близькою до людей і хоче їм допомогти.

Він зобразив Прометея не як міфологічну постать, а як громадянську, яка висловлює своє ставлення до суспільних і політичних проблем, яка критикує деспотизм, тиранію, свавілля, яка захищає свободу, рівність, братерство.

Вас заинтересует