• Предмет: История
  • Автор: SUHxvoidu
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Помогите, даю 60 баллов
Українські політичні організації і серидовища в россійській та австро-угорській імперіях: порівняльний аналіз стратегій, здобуття незалежності

Ответы

Ответ дал: fasides498
1

Українські політичні організації і середовища в Російській та Австро-Угорській імперіях мали різні стратегії здобуття незалежності, залежно від умов, в яких вони діяли.

У Російській імперії українці стикалися з жорстокою русифікацією, цензурою, репресіями і забороною української мови та культури. Тому багато українських політичних організацій були підпільними, революційними, соціалістичними або націонал-демократичними. Вони вимагали повної або часткової автономії України в межах Російської імперії або її розпаду. Деякими з них були Революційна українська партія, Українська народна партія, Українська соціал-демократична робітнича партія, Українська партія соціалістів-революціонерів, Союз визволення України тощо.

У Австро-Угорській імперії українцям надавалися більш сприятливі умови для національного розвитку. Вони мали право на освіту, пресу, культуру та представництво в парламенті. Тому українські політичні організації і середовища в Австро-Угорщині були більш лояльними до імперської влади, конституційними, легальними, християнсько-демократичними або народницькими. Вони прагнули до створення автономної України в складі федеративної Австро-Угорщини або європейської конфедерації. Деякими з них були Народна Рада, Українська націонал-демократична партія, Українська соцiал-демократична партiя, Українська радикальна партiя, Загальне украïнське народне об’еднання тощо.

Загалом можна сказати, що українськi полiтичнi органiзацiï i середовища в Росiйськiй та Австро-Угорськiй iмперiях мали рiзну ступiнь радикалiзму, соцiалiзму, нацiоналiзму та демократизму, залежно від політичного режиму, економічного розвитку, соціального складу та культурної свідомості населення. Однак обидві частини українського народу прагнули до здобуття незалежності, яку вони отримали після Першої світової війни.

Вас заинтересует