• Предмет: История
  • Автор: pari300510
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Срочноооооо
У світі історичних відкриттів. Знайдіть у мережі Інтернет. вiдомос- тi про найважливiшi археологiчнi вiдкриття недавнього часу і визначте, Фахівцi яких наук були залученi для грунтовного вивчення пам'яток

Ответы

Ответ дал: kamoiikun
1
1. ЛЕГЕНДАРНЕ ТРОЯНСЬКЕ МІСТО ТЕНЕЯ

Ветеран Троянської війни Еней, звісно, був парубок моторний і після падіння рідної Трої, можливо, мав великий успіх на італійській землі, як нам розповідають Вергілій та Котляревський. Однак не всім його землякам так поталанило – з давньогрецьких джерел відомо, що багатьох троянців переможці полонили й переселили на грецьку землю. Там підневільні троянці збудували місто Тенею. Згодом воно стало успішним незалежним полісом, але зникло ще в давнину.

З 19 століття археологи отримували натяки на існування легендарного міста, але знайти його вдалося лише 2018 року поблизу села Хіліомоді на півдні Греції поблизу Коринфа. Спочатку дослідники виявили стародавнє кладовище, але згодом вони розкопали рештки будівель віком 3000 років. Так було знайдено Тенею – загублене троянське місто в Греції.


centerЗнахідки на місці розкопок поліса Тенея.
2. ПЕРШИЙ ЧЕРЕП АРХАЇЧНОГО АВСТРАЛОПІТЕКА

На початку 2016 року на території ефіопського регіону Афар вчені розкопали череп гомініда. Лише 2019-го стало зрозуміло, наскільки важливою є знахідка. Виявилося, що це перший знайдений череп раннього австралопітека – представника виду прямоходячих приматів, що був проміжною ланкою між найдавнішими предками людини, які жили близько 6 мільйонів років тому, та пізнішими видами австралопітеків. До того все, що мали науковці від архаїчних австралопітеків – це зуби й фрагментами інших кісток.

Череп належав дорослому самцю австралопітека анамського – найдавнішому з австралопітеків. Вік сенсаційної знахідки – близько 3,8 мільйона років. Вона засвідчила, що анамські австралопітеки як мінімум протягом 100 тисяч років співіснували зі своїми більш прогресивними родичами – афарськими австралопітеками. Вчені щасливі: вони побачили особливості розвитку проміжних видів австралопітеків.


Фото черепа MRD-VP-1/1. Джерело: Dale Omori / Cleveland Museum of Natural History
3. АБСТРАКЦІЇ З ІНДОНЕЗІЇ

2017 року в печері на індонезійському острові Сулавесі вчені відкрили, а 2019-го вперше описали найбільш ранній з відомих прикладів фігуративного мистецтва. Вік знахідки близько 43 900 років. 4,5-метрова наскельна композиція, намальована темно-червоним пігментом, зображує шістьох тварин, на яких полюють вісім теріантропів – істот, що мають характерні риси людини й тварин.

Науковці відзначають, що перед нами – найбільш давні зображення перевертнів. Це грандіозне відкриття, бо надає докази здатності стародавніх homo sapiens уявляти сутності, яких не існує в природі.

До того ж ця картина полювання – найдавніший приклад сторітелінгу. Досі найбільш ранніми свідченнями сторітелінгу вважали наскельні малюнки 21-тисячолітньої давності. Тепер дослідники констатують, що попередні теорії про розвиток мистецтва виявляються хибними –поступової еволюції палеолітичного мистецтва від простого до складного не існувало – фігуративний живопис з’явився задовго до 35-тисячолітньої межі.


Наскельні зображення з печери Ліанг Булу Сіпонг 4 на острові Сулавесі, Індонезія. Автори: A. Brumm (створення і дизайн фігур); A.A. Oktaviana (цифрове відстеження зображень); R. Sardi (фотографії наскельних малюнків); C.C. Lee (фотографії живих тварин)
4. ТРИПІЛЬСЬКИЙ ХРАМ ІЗ НЕБЕЛІВКИ

На Кіровоградщині поблизу села Небелівка знаходиться однойменне трипільське протомісто 4 тисячоліття до нашої ери, загальна площа якого близько 260 гектарів. Колись тут у понад 1300 будинках жили кілька тисяч людей. Розкопки здійснюють вчені з Інституту археології НАНУ та британського Університету Дарема.

2012 року археологи дослідили тут мегаспоруду – найбільшу з усіх відомих будівель культури Кукутень-Трипілля. Побудована з дерева й глини, вона мала два поверхи й розмір 60 м на 20 м. Дослідники погоджуються, що будівля мала громадське призначення, а українські науковці припускають, що перед нами – трипільський храм.

Святилище мало наскрізний прохід із заходу на схід і складалося з п’яти приміщень, всі стіни й підлога яких були пофарбовані у червоний. Всередині археологи знайшли сім глиняних платформ із залишками посуду й кісток тварин. Можливо, це вівтарі. Один із них має орнамент із п’яти кіл. Археологи відзначають, що Небелівська мегаспоруда схожа на близькосхідні храми 5–4 тисячоліть до н.е.





pari300510: Дякуююююю
Вас заинтересует