• Предмет: История
  • Автор: dracoha221082
  • Вопрос задан 2 месяца назад

2) Порівняйте повсякденне життя населення українських зе- мель у ХV та ХVI ст.​

Ответы

Ответ дал: Joriker
1

Відповідь:

Основні риси життя населення на початку епохи Ренесансу та кінці середньовіччя:

Соціальна структура: У XV столітті українські землі були розділені між різними феодальними панами, такими як магнати, шляхта та козаки. Це призвело до розширення соціальних нерівностей, і більшість населення була селянами, які працювали на землі своїх панів.

У XVI столітті розпочалася формування козацької кляси, що також мала вагомий вплив на соціальну структуру.

Економіка: У XV столітті землі України були важливим центром торгівлі, аграрного виробництва та шахтарства.

За часів Гетьманщини у XVI столітті, козаки активно взяли участь у торгівлі та виробництві сільськогосподарської продукції.

Релігія: У ці часи православ'я було домінуючою релігією населення. Українські землі входили до складу Київської Русі, а пізніше були під владою Польської Корони та Османської імперії, і це вплинуло на релігійну атмосферу та розповсюдження різних християнських віросповідань.

Культура: У XVI столітті почалася розвиватися українська література, зокрема, праці Івана Федорова та Петра Могили. Також в цей час українська культура відчула вплив європейської Ренесансу, особливо в містах.

Міста та села: У XVI столітті населення регіону розподілялося між містами та сільськими населеними пунктами. Міста були важливими центрами торгівлі та культури, де розвивалися ремесла та міська еліта. Села більшість селян займалася сільським господарством.

Війни та конфлікти: В цей період на українських землях часто відбувалися війни, зокрема, хаос під час Тринадцятирічної війни (1593-1614), війни з Кримським ханством та конфлікти з польськими та московськими центральними владами.

(P.s. Сподіваюся, я зрозуміл ваше питання ^^)

Вас заинтересует