• Предмет: История
  • Автор: maggiexoma
  • Вопрос задан 3 месяца назад

що розповідає мартинівський скарб про минуле

Приложения:

Ответы

Ответ дал: boberchik2811
3

**Перш за все, він свідчить про високий рівень розвитку української культури та мистецтва в XI-XII століттях.** Знайдені в скарбі вироби з золота, срібла, міді, скла та інших матеріалів вражають своєю майстерністю виконання. Вони виготовлені в різних техніках, серед яких кування, лиття, різьблення, гравірування, чернь. На них зображені різні сюжети, пов'язані з християнством, міфологією, повсякденним життям.

**По-друге, скарб розповідає про торгові зв'язки України з іншими країнами.** Серед знайдених виробів є іноземні монети та прикраси, виготовлені в Болгарії, Візантії, Київській Русі. Це свідчить про те, що Україна була активним учасником міжнародної торгівлі в цей період.

**По-третє, скарб розповідає про соціальну структуру українського суспільства в XI-XII століттях.** Серед знайдених виробів є речі, які могли належати представникам різних соціальних верств населення, від князів і бояр до простих людей. Це свідчить про те, що в цей період в Україні існувало досить розвинене суспільство з чіткою соціальною ієрархією.

**У цілому, Мартинівський скарб є цінним джерелом інформації про минуле України. Він дає нам можливість побачити, якою була наша культура, мистецтво, економіка та суспільство в XI-XII століттях.**
Ответ дал: ulaandrijovic
1
Мартинівський скарб — скарб, знайдений 1907 року на березі річки Рось, у селі Мартинівка Київської губернії, Російська імперія (нині Черкаська область, Україна). Складається з 116 срібних виробів, вагою 3,3 кг. Датується VI — VII століттями. Приналежність скарбу точно невідома; найчастіше знахідки вважають артефактами пеньківської культури, яку пов'язують з ранньослов'янським племенем антів. Зберігається по частинах у Національному музеї історії України та його філії — Скарбниці Національного музею історії України[1] (Київ) та Британському музеї (Лондон)[2].
Вас заинтересует