кто выполнит дам 70 балов

Приложения:

Ответы

Ответ дал: darina6574
0

Ответ:

Проєкт на тему: "Боги Олімпу"

Объяснение:

Основою релігійною сутністю Стародавньої Греції був політеїзм — віра в кілька божеств, об’єднаних в пантеон. До божеств в Греції ставилися по — особливому, у кожного бога була сфера, якій він допомагав. У кожному полісі був свій культ божества, який визначав життєві звичаї і традиції.

Богів олюднювали, привласнюючи їм певні якості і стиль поведінки. Пантеон богів мав свою ієрархічну будову. Розподіл починалося з титанів, титаніди, а закінчувалося молодшими богами. Найбільший вплив на греків надали боги, які проживали на Олімпі.

Перші боги — прабатьки життя на землі. Скотос і Хаос — боги, від яких з’явилися всі божества. До первинних божеств можна віднести Нікту, Ереба, Ерос, Тартар, Гею, Урана. Боги могли вступати в родинні зв’язки.

Точне походження богів невідоме. Сучасне покоління може лише спиратися на міфологію. Найвідомішим твором, де були зібрані всі міфи стародавньої Греції, є «Іліада і Одіссея» Гомера. Від божеств другого покоління з’явилися Олімпійські боги. Сестри і брати вступали в шлюб, боролися за владу. Серед них були Рея і Кронос. Вони породили:

Зевс — верховне божество небесного грому;

Посейдон — покровитель морської безодні;

Гера — захисниця сім’ї і любові;

Аїд — господар царства мертвих;

Гестія — берегиня дому та вогнища;

Деметра — покровителька родючості;

Зевс - найголовніше божество грецької міфології. І боги, і люди вважали його захисником та спасителем, засновником міст, помічником воїнів. Людям Зевс роздає дари з посудин зла та добра, що стоять біля палацу на Олімпі. Ще на Олімпі є богиня долі Тюхе - богиня щастя та благоденства. З рогу кози Амалфеї сипле вона дари людям, яких зустріне. І горе тим, від кого відвернеться ця богиня.

Зевс відав зміною пір року, небесними явищами, посилав на землю дощ і встановлював гарну погоду. Його зброєю були блискавки, які викували циклопи за те, що він звільнив їх від мук Тартару. Боги жили на вершині гори Олімп, у чудових будівлях, які побудував син Зевса Гефест.

Священними тваринами Зевса вважалися орел і бик. Саме на цих тварин час від часу перетворювався верховний бог греків.

Гера, яка стала дружиною Зевса, уособлювала сімейні та шлюбні стосунки. Недаремно її ім’я перекладається як «пані», «охоронниця». Гера була покровителькою заміжніх жінок і дітей. Вона опікувалася народженням дітей.

Старша сестра Зевса Гестія наглядала за підтримкою вогню в будинках, який не повинен гаснути. Вона була єдиною богинею, яка не брала участі у війнах і сварках. Її вогонь вважався священним, його завжди підтримували у храмах.

Найстаршим із синів Крона був Посейдон. Він був рівним Зевсу за силою. Після вбивства Крона Посейдон, Зевс та Аїд кинули жереб, кому бути володарем неба, моря та похмурого підземного царства, залишивши землю у спільному користуванні. Посейдону, брату Зевса, згідно з жеребом, дісталося море. Він почав будувати собі палац поблизу міста Егі (Евбея). Там, у велетенських конюшнях, він тримав білих коней, на яких у золотій колісниці виїздив на морські простори.

Олімп - найвища гора Еллади - йде в небо майже на три кілометри.

З її висоти вся Греція як на долоні.

Мармурова статуя Зевса у Ватикані.

Що, на твою думку, Зевс тримає у правій руці?

Статуя Посейдона, м. Копенгаген, Данія.

Афіна Парфенос. 447-438 роки до н. е. Робота Фідія (копія), м. Афіни, Греція

Дочка Зевса Афіна винайшла флейту, сурми, керамічний горщик, рало, ярмо для волів, колісницю та корабель. Вона навчила людей рахувати, жіночих ремесел (прядіння та ткацтва) і кулінарії, а також стала покровителькою Афін.

Коли Афіна вистрибнула з голови Зевса в повному бойовому озброєнні, Зевс сказав Гефесту, що вона буде, як і він, володіти ремеслами. Гефест незадоволено насупився, але Зевс уточнив: «Твій молот залишиться в тебе. Афіна отримає веретено. Вона буде прясти та ткати».

Син Зевса Гермес із самого народження був надзвичайно кмітливим і жадібним. Гермес - бог-вісник, вісник війни та миру, покровитель торговців і водночас покровитель злодіїв. Пізніше він став богом ораторів та атлетів, які змагалися в різноманітних спортивних спорудах. Як вісник смерті, Гермес стає провідником душ до царства Аїда. Також він випросив у Зевса право укладати договори, розвивати торгівлю та сприяти мандрівникам і отримав від Верховного бога крислатий капелюх від дощу, жезл-кадуцей із двома білими стрічками та крилаті золоті сандалії.

Ще від народження Гермес був покровителем стад. Пастухи приносили йому жертви, сподіваючись на те, що він допоможе розшукати тварин або назве ім’я того, хто вкрав їх. Гермесу присвячували кам’яні стовпи дверей і брам. Пізніше символом бога стала герма - кам’яний стовп з навершям у вигляді скульптурної голови. їх ставили на перехрестях доріг і пристанях.

Вас заинтересует