Підготувати оповідь про один із крилатих виразів грецької міфології. Буде цікаво, якщо ви підготуєте про не дуже розповсюджений вираз.
ОЧЕНЬ СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА БЫСТРЕЕ

Ответы

Ответ дал: melinaalisa23
1

Ответ:

Звідки походить вираз «Пандорина скриня»

У давньогрецькій міфології існує цікава легенда про виникнення лиха у світі, пов'язана з іменем Пандори. Саме з цієї легенди походить вираз "Пандорина скриня".

За міфом, Пандора була першою жінкою на Землі. За велінням Зевса, бога всіх богів, вона була створена як покарання людству за викрадення вогню та його подарунок людям від Прометея. Пандора була наділена всіма земними чарами та красою, а також була доповнена цікавістю та підозрою.

Під час весілля Пандори з Епіметеєм, братом Прометея, їй подарували келих, який виглядав як звичайна скриня. Зевс попередив Пандору, що ця скриня містить дуже цікаве та небезпечне дарунки, і порадив ніколи її не відчиняти. Але Пандора не витримала спокуси та відкрила скриню.

Із скрині почали вилизуватися всі негаразди, що могли торкнутися людини: хвороби, бідність, заздрість, злоба тощо. Пандора спробувала закрити скриню, але встигла залишити всередині лише надію. Таким чином, негаразди вибралися в світ і розкидались серед людей.

Ця легенда служить відомим прикладом спокуси та непослухання, а вираз "Пандорина скриня" використовується в сучасній мові, щоб позначити вчинки, які призводять до непередбачуваних негараздів чи проблем.

Ответ дал: timurcygan2022
2

Ответ:

Объяснение:  

Гідра

У грецькій міфології Гідра (Лернейська Гідра) — багатоголова змія, у якої на місці відрубаних голів зростають нові. Вперше міф про неї переданий старогрецьким поетом Гесіодом у «Теогонії». Переносне значення — ворожа сила, боротьба з якою надзвичайно важка.

15. Гіменей. Узи [ланцюги] Гіменея

У грецькій і римській міфологіях божество шлюбу. Зображувався голим юнаком, прикрашеним гірляндами квітів, з факелом в руці. У переносному розумінні «узи Гіменея» — подружній союз.

16. Гомеричний сміх (регіт)

Нестримний, надзвичайної сили сміх (від опису сміху богів в поемі Гомера «Іліада»).

17. Нагромаджувати Пеліон на Оссу

Пеліон і Осса — гори у Фессалії, розташовані неподалік від Олімпу. Вираження «нагромаджувати Пеліон на Оссу» бере початок із «Одіссеї» Гомера, де оповідається про те, як брати Алоїди, От і Ефіальт, спробували накласти гору Пеліон на гору Оссу і зійти на Олімп. Тільки Аполлон зміг зупинити їх своїми стрілами. «Нагромаджувати Пеліон на Оссу» означає вчинити щось незвичайне і грандіозне.

18. Дамоклів меч

Вираз виникло із старогрецького віддання, розказаного Цицероном. Дамокл, один із наближених тирана Сіракуз Діонісія Старшого, став заздрісно говорити про нього як про щасливішого із людей. Діонісій, щоб провчити заздрісника, посадив його на своє місце. Під час бенкету Дамокл побачив, що над його головою висить на кінському волосі гострий меч. Діонісій пояснив, що це символ тих небезпек, яким він як володар постійно піддається, незважаючи на життя, що здається щасливим. Звідси вираз «дамоклів меч» отримав значення постійно навислої, загрозливої небезпеки.

19. Дари данайців. Троянський кінь.

Вираз вживається у значенні: підступні дари, що несуть із собою загибель для тих, хто їх отримує. Виникло із грецьких оповідей про Троянську війну. Данайці (греки), після тривалої і безуспішної облоги Трої, вдалися до хитрощів: вони спорудили величезного дерев’яного коня, залишили його у стін Трої, а самі зробили вигляд, що спливають від берегів Трої. Жрець Лаокоон, побачивши цього коня і знаючи хитрощі данайців, вигукнув: «Що б це не було, я боюся данайців, навіть тих, що приносять дари »! Але троянці, не слухаючи застереження Лаокоона і Кассандри, втягнули коня до міста. Вночі данайці, що сховалися всередині коня, вийшли, перебили варту, відкрили міські ворота, впустили товаришів і таким чином оволоділи Троєю (Гомер, «Одіссея»; Вергілій, «Енеїда»). Напіввірш Вергілія «Боюся данайців, навіть тих, що дари приносять», цитоване часто по-латині («Timeo Danaos et dona ferentes»), увійшло до приказки. Звідси ж виник вираз «троянський кінь», що вживається у значенні: таємний, підступний задум; зрада.

20. Дволикий Янус

У римській міфології Янус — бог часу, а також всякого початку і кінця, входів і виходів (janua — двері) — зображувався з двома особами, оберненими у протилежні сторони : молодим — вперед, в майбутнє, старим — назад, в те, що минуло. Утворений звідси вираз «дволикий Янус» або просто «Янус» означає: лицемір, лукава людина.

21. Драконове сім’я (сім’я розбрату)

Старогрецький міф оповідає про те, як фіванський цар Кадм убив дракона, що охороняв Кастальський ключ. Афіна веліла вирвати зуби дракона і посіяти їх. Кадм зробив, як звеліла богиня, і негайно із зубів дракона виріс цілий загін озброєних воїнів, які почали міжусобний бій і вбили один одного. З цієї легенди народився вираз «драконове сім’я» — тобто сім’я розбрату.

22. Єхидна

У грецькій міфології Єхидна — чудовисько, напівдіва-напівзмія, що народила цілий ряд чудовиськ : Сфінкс, Цербера, немейського лева, Химеру та ін. У переносному розумінні — зла, в’їдлива і підступна людина.

23. Золоте руно. Аргонавти

У старогрецьких міфах розповідається, що Герой Ясон відправився добувати Золоте руно — золоту шкіру чарівного барана — яке охороняв дракон царя Колхіди Еєта. Ясон збудував корабель «Арго» і, зібравши найвидатніших Героїв, які по імені корабля стали називатися аргонавтами, відправився у дорогу. Здолавши безліч пригод, Ясон добув золоте руно. Першим цей міф виклав поет Піндар. Відтоді золотим руном називають золото, багатство, яким прагнуть оволодіти; аргонавтами — сміливих мореплавців, шукачів пригод.

24. Золоте століття

Золотим століттям Гесіод назвав найпершу і щасливу пору в історії людства, коли люди не знали ні воєн, ні турбот, ні страждань. У переносному розумінні золотим століттям називають час найвищого розквіту.

Вас заинтересует