• Предмет: История
  • Автор: sofiaokisheva0404
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Назвіть прояви, особливості та наслідки розгортання російського та польського визвольних рухів у наддніпрянській Україні в цей період. СРОЧНО БУДЬ ЛАСКА ​

Ответы

Ответ дал: todorenkotatana18
2
Виступ декабристів та його наслідки

14 грудня 1825 р. у день присяги новому імператорові Миколі І, який сів на престол після смерті Олександра І, декабристи організували повстання в Петербурзі. Проте змовники утримувалися від активних дій і намагалися примусити уряд піти на поступки самим актом своєї громадянської непокори. Вони вивели на Сенатську площу 3 тис. озброєних солдатів і чекали задоволення своїх вимог. Увечері імператор Микола І, зібравши вірні війська, розстріляв повсталих із гармат.

Політика російського уряду у Наддніпрянщині після придушення польського повстання

Після придушення повстання 1830- 1831 рр. імперський уряд посилив політику русифікації українських земель. Спеціально створена у 1831 р. Комісія у справах західних губерній за наказом Миколи І мала «привести всі західні землі у відповідність до великоруських губерній в усіх сферах життя». Як влучно висловилися про політику імператора, він намагався зітнути всі голови, які вивищувалися над пересічним рівнем.

ВИСНОВКИ

На початку XIX ст. у Наддніпрянщині серед заможних верств населення набуло поширення масонство. «Малоросійське таємне товариство» у своїй діяльності відійшло від звичної для масонів діяльності й набуло рис, які. на думку деяких істориків, дають змогу вважати його першою українською таємною політичною організацією у Наддніпрянщині. Програмні документи декабристів свідчили, що, хоча українські землі були головною ареною діяльності їхніх організації!, «українське питання» вони, фактично, ігнорували. І все ж таки декабристський рух, незважаючи на його обмежений характер, був першою за нової доби спробою ліквідувати самодержавство і тому вплинув на розвиток українського національно-визвольного руху. Із поразки польського повстання 1830—1831 рр. розпочалася нова хвиля русифікації Правобережної України.
Вас заинтересует