• Предмет: МХК
  • Автор: mgusak0010
  • Вопрос задан 2 месяца назад

антична архітектура греціі та риму​

Ответы

Ответ дал: lilizaborei12
1
Архітектуру античності варто розглядати в межах фактичних періодів, кожен із яких мав історичний ритм і свій яскравий візуальний стиль.

Архаїка — закладення грецьких полісів, інтенсивне державотворення та формування основ давньогрецької культури. Незважаючи на назву, це був хоча і неспокійний, але продуктивний період.
Класика — те, що ми найчастіше уявляємо, коли чуємо словосполучення «Стародавня Греція», з війнами та конкуренцією між античними державами, піковими відкриттями в царинах наук, театрального мистецтва, архітектури, скульптури, із «золотим віком» Афін і підкоренням Олександром Великим нових територій.
Елліністика — час, коли грецька культура розповсюдилася на схід і південь, а також сама зазнала перського і єгипетського впливу, продовжується до завоювання Греції Римом.
Пізня античність — період єдності грецької та римської цивілізації у складі Римської імперії, який завершився розпадом останньої і переходом на нову сторінку історії, до середньовіччя.
Роки античності — 800 рр. до. н. е. – 600 рр. н. е., архітектури за цей неймовірний час було створено багато, хоча велика її частина не збереглася до сьогодення, особливо це стосується ранніх грецьких періодів.




Що характерно для античного стилю

Антична культура, хоча і спиралася на рабовласництво, була надзвичайно людиноцентричною. Ця ідея відрізнялася від усього, що існувало раніше. Людина виступає творцем і водночас стає головною темою мистецтва. І у вжитковому мистецтві — кераміці, і в скульптурі, і в архітектурі також: ми побачимо, як це, наприклад, утілюється в ордерній системі.

Зрозуміти грецьку античну архітектуру легше через ставлення греків до світу. На зміну міфологічному мисленню минувшини прийшов логос — уявлення про оточуючий світ як про гармонійну і впорядковану єдність, яку можна пізнати, і людину — як частину цієї природи, Космосу. Іншим важливим філософським та естетичним поняттям був мімезис, тобто принцип відтворення, наслідування автором чогось або когось. Не тільки античне, але й сучасніше мистецтво, аж до авангарду XX сторіччя, піде саме цим шляхом, зображаючи явне, побачене.

Греки дуже цікавляться пропорціями та намагаються відтворити бездоганні форми природи за допомогою математичних розрахунків. Ідеал, до якого прагне архітектура, — симетрія, спокій, простота. Важлива характеристика — функціональність, у грецькій античній архітектурі кожен елемент виконує свою роботу.

Культура та зокрема архітектура античного Риму — це великою мірою вплив інших культур і запозичення. На ранньому етапі на неї вплинули етруски, пізніше вона ввібрала та взяла на озброєння всі відкриття греків, масштабувала їх та, з одного боку, довела до абсолюту, а з іншого — змінила деякі аспекти індивідуальності, які для греків були важливими.




Вас заинтересует