повідомлення про давню Грецію і Рим !!!!!!!!!!!!!!!СРОЧНО!!!!!!!!!!
ДАЮ 60
:) БАЛОВВ

Ответы

Ответ дал: andrey0956863943
0

Ответ:

Розповідь про Стародавню Грецію

Стародавня Греція вплинула на розвиток всіх сфер життя людини. Її культурні цінності є величезним внеском у світову культуру.

Греки називали свою батьківщину Елладою. Знаходилася це держава на півдні Балканського півострова і острова Егейського моря. Розквіт цієї держави був в V-IV столітті до нашої ери.Греки жили в полісах – численних абсолютно розрізнених містах-державах. Жителі полісів ділилися на дві групи – громадяни і раби. Кожен громадянин мав право власності на землю. Громадянин міг не тільки обробляти землю, а й займатися скотарством. Праця рабів, які були основною робочою силою, була дуже дешевою. Головним джерелом поповнення чисельності рабів була війна.

Стародавній Рим – могутня стародавня цивілізація, яка отримала свою назву від столиці – Риму. Його володіння простягалися від Англії на півночі і до Ефіопії на півдні, від Ірану на сході і до Португалії на заході. Заснування міста Риму легенда приписує братам Ромулу і Рему.

Історія Стародавнього Риму веде своє літочислення від 753 р. до н. е. і завершується в 476 р. н. е.

У розвитку культури Стародавнього Риму можна виділити такі основні періоди:

1. етруський VІІІ-ІІ в до н. е.

2. “царський” VІІІ-VІ в до н. е.

3. Римської республіки 510-31 рр. до н. е.

4. Римської імперії 31 рр. до н. е. – 476 р. н. е.


koolkooltoouk: харош
koolkooltoouk: но не то
andrey0956863943: впиши основные
andrey0956863943: это тоже самое ,бро
koolkooltoouk: спс бро
andrey0956863943: незачто
Ответ дал: Ksenia0507w2012
0
Стародавня Греція вплинула на розвиток всіх сфер життя людини. Її культурні цінності є величезним внеском у світову культуру.

Греки називали свою батьківщину Елладою. Знаходилася це держава на півдні Балканського півострова і острова Егейського моря. Розквіт цієї держави був в V-IV столітті до нашої ери. Греки жили в полісах – численних абсолютно розрізнених містах-державах. Жителі полісів ділилися на дві групи – громадяни і раби. Кожен громадянин мав право власності на землю. Громадянин міг не тільки обробляти землю, а й займатися скотарством. Праця рабів, які були основною робочою силою, була дуже дешевою. Головним джерелом поповнення чисельності рабів була війна.

Афіни – колиска демократії

Головним містом Греції, її культурним та інтелектуальним центром в той час були Афіни. Саме тут сформувалися основні демократичні принципи соціального устрою полісів. Вони полягали в наступному:

Всі корінні громадяни полісів входили в цивільний колектив. Верховна влада належала народним зборам колективу. Він був дорадчим і законодавчим органом своєї міської громади. Закони приймалися підняттям рук. Всі рішення приймалися колективно. Кожен громадянин міг висловити свою думку і міг бути обраним на будь-яку посаду, окрім воєначальника.


Виконавча влада була зосереджена в руках обраних народними зборами посадових осіб – магістратів, які входили до ради п’ятисот. Цей орган вирішував всі поточні справи і готував матеріали для розгляду на народних зборах.

Вища судова влада (геліея) стежила за виконанням законів, розглядала поточні спірні справи. Геліея також була виборною, її основним призначенням був захист прав громадян.
Всі перераховані органи влади були підзвітні громадянам свого поліса.
Поступово удосконалені норми поведінки стали основою громадянського права Афін. Подібна соціальна ієрархія поширилася і на інші грецькі поліси. Афінська демократія, проіснувавши близько 250 років, поступово приходить в занепад.

Стародавній Рим — це одна з наймогутніших стародавніх цивілізацій, яка одержала свою назву від її столиці — міста Рим. Вагомий вплив на становлення давньої римської цивілізації мали культури таких народів, як етруски, латини і давні греки. Пік могутності Стародавнього Риму припав на II століття н. е., коли під владою держави опинилися народи країн Північної Африки, Середземномор'я, Європи й Близького Сходу.

Стародавній Рим створив культурне підґрунтя для всієї європейської цивілізації, також держава вплинула на середньовічну і наступну історію. Нашому сучасному світу Стародавній Рим подарував римське право, деякі архітектурні форми та рішення (наприклад, хрестово-купольну систему) та безліч інших нововведень (наприклад, водяний млин). Християнство як віровчення та релігія народилося біля Римської імперії. Офіційною мовою давньоримської держави була латинська мова, релігія більшу частину періоду існування була політеїстична, неофіційним гербом Римської Імперії був золотий орел (aquila), а після прийняття християнства як релігії з'явилися лабаруми з хризмою.
Вас заинтересует