• Предмет: Биология
  • Автор: vikavavilova2104
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Якщо проаналізувати частоту зустрічності горизонтального перенесення генів серед еукаріотів, то виявиться, що в одноклітинних еукаріотів воно спостерігається часті-ше, ніж у багатоклітинних. Як це можна пояснити?

Ответы

Ответ дал: zratusnij
1

Відповідь: Горизонта́льне перене́сення ге́нів — будь-який процес, під час якого організм або клітина передає генетичний матеріал іншому організму (клітині), який не обов'язково є його нащадком. На відміну від цього, під час вертикальної передачі організм отримує генетичний матеріал від свого предка, наприклад свого батька або виду, від якого цей організм еволюціонував. Штучна форма горизонтальної передачі генів називається генною інженерією.

Генетика завжди більше зосереджувалася на поширенішій вертикальній передачі, але наразі стає все більш прийнятим, що горизонтальна передача гену — значне, істотне явище. Горизонтальне перенесення генів відоміше серед бактерій, хоча і там значення, що надається йому у біології, зростає[1] і воно підкреслюється, як важливий чинник «прихованих ризиків генної інженерії». Протягом минулих 10 років учені почали усвідомлювати значення горизонтального перенесення генів і серед вищих рослин та тварин[2]. При зародженні життя на Землі він міг бути домінуючим процесом передачі генів.

Зміст

1 Історія

2 Бактерії та археї

3 Еукаріоти

4 Еволюційна теорія

5 Примітки

6 Посилання

7 Джерела

Історія

Горизонтальне перенесення генів вперше було описане в Японії в 1959 році публікацією, яка продемонструвала передачу резистентності до антибіотиків між різними видами бактерій[3][4]. В середині 1980-х років Майкл Сівянен[5] передбачив, що горизонтальне перенесення генів існувало, мало біологічне значення і було залучене у формування еволюційної історії з початку життя на Землі.

У 1999 році Раві Джайн, Марія Рівера і Джеймс Лейк писали: «Все частіше дослідження генів і геномів, вказують, що значна горизонтальна передача генів сталася між прокаріотами»[6] (див.також Lake і Rivera,2007)[7].Цей процес вочевидь, вплинув і на одноклітинних еукаріотів. Як пишуть Ерік Баптест та ін.(2005), «додаткові дані свідчать про те, що перенесення генів може бути також важливим еволюційним механізмом в еволюції найпростіших.»[8]

Існує низка доказів, що були зачеплені навіть вищі рослини і тварини, і це викликає занепокоєння з безпеки[9].Так, в 2010 році групою вчених під керівництвом Седріка Фешотта (Cédric Feschotte) в результаті аналізу геномів ссавців (опосумів, мавп, саймирів), покусаних південноамериканським жуком Rhodnius prolixus, було виявлене горизонтальне перенесення фрагменту ДНК — транспозона. Ідентичність цього фрагмента ДНК у ссавців і комах досягає 98 %[10].

Однак Аарон Річардсон і Джеффрі Палмер (2007) стверджують: «Горизонтальне перенесення генів відігравало головну роль в бактеріальному розвитку і є досить поширеним у деяких одноклітинних еукаріот. Тим не менш, поширеність і значення горизонтального перенесення в еволюції багатоклітинних еукаріотів залишаються неясними.»[11]

У зв'язку з накопиченням даних, які показують важливість цих явищ для розвитку (див. нижче), молекулярні біологи, такі як Петер Гогарт описали горизонтальну генну передачу як «Нова Парадигма для Біології»[12].

Слід також зазначити, що цей процес може бути прихованою небезпекою генної інженерії, оскільки це може дозволити небезпечній трансгенній ДНК поширюватися від виду до виду[9].

Пояснення:

Вас заинтересует