• Предмет: Литература
  • Автор: nakaharac509
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Що і чому сприяло поширенню книг на Русі, якими були тоді книги?"
даю 50 балів!!​

Ответы

Ответ дал: ELIZABET67
1

Поширення книг на Русі в історичному контексті було важливою та цінною подією, яка відіграла суттєву роль у розвитку культури, освіти та духовного життя на теренах Росії. Тут маємо на увазі ранню історію Русі (до XV століття), коли книги виготовлялись вручну та зазвичай були рукописами.

Чому книги стали поширюватися на Русі:

1.Християнство: Прийняття християнства Рюриковичами (Київська Русь) у X столітті стало одним із основних факторів поширення книг. Християнство вносило важливий елемент релігійної та освітньої культури, і для збереження та поширення християнської віри потрібні були книги, включаючи Біблію, канонічні тексті та літургійні книги.

2.Культурні обміни: Землі Київської Русі були розташовані на перехресті культурних та торгових шляхів, які сприяли обміну ідеями, текстами та рукописами з іншими країнами, такими як Візантія та Західна Європа. Це сприяло впровадженню нових знань та літературних творів на Русі.

3.Монастирі: Монастирі відіграли ключову роль у збереженні та розмноженні книг. Монахи і монахині займалися рукописним копіюванням священних та навчальних текстів. Монастирі були осередками культурної діяльності та освіти, і саме тут зберігалися та створювалися книги.

4.Знання та освіта: З розвитком християнства і зростанням освіти збільшувалася потреба в книгах. Руські князі та владарі сприяли створенню бібліотек у своїх дворах та в монастирях, де зберігалися рукописи та пергаменти зі світськими та релігійними текстами.

Що стосується самого типу книг того часу, то вони були переважно рукописами, виготовленими вручну на пергаменті або папері. Книги Русі того часу включали в себе релігійні тексти, такі як Біблія, літургійні книги та апокрифи, а також хроніки, літературні твори (включаючи літературу з-поза кордонів), лікарські рецепти, граматики та інші освітні та інформаційні матеріали.

Усі ці чинники спільно сприяли розвитку культури, освіти та збереженню знань на Русі, і вони створили підґрунтя для подальшого розвитку книжкового друку та видавничої справи на цій території.

Вас заинтересует