ТЕРМІНОВО! даю 30 балів
Випишіть із уривку у дві колонки діалектизми і архаїзми. Які види діалектизмів використав автор? З якою метою вживає їх автор?
Було се 1241 року. Весна стояла в тухольських горах. Одної прегарної днини лунали лicистi пригiрки Зелеменя голосами стрiлецьких poгiв i криками численних стрiльцiв.
Се новий тухольський боярин, Тугар Вовк, справляв великi лови на грубу звiрину. Biн святкував почин свого нового життя, - бо недавно князь Данило дарував йому в Тухольщинi величезнi полонини i цiле одно пригiр'я Зелеменя; недавно він появився в тих горах i побудував собi гарну хату, i оце першу учту справляє, знайомиться з довколичними боярами. По учтi рушили на лови в тухольські лiси.
Лови на грубого звipa - то не забавка, то боротьба тяжка, не раз кровава, не раз на життя i смерть. Тури, медведi, дики - се небезпечнi противники; стрiлами з луків рiдко кому удасться повалити такого звipa, навіть рогатиною, яку кидалось на противника при вiдповiднiм приближенню, нелегко дати йому раду. Тож остатньою i рiшучою зброєю було важке копiє, яким треба було влучити противника зблизька, власноручно, з цiлою силою, вiдразу. Схиблений удар - i життю борця грозила велика небезпека, коли йому не вдалось в остатнiй хвилi сховатись у безпечну криївку i добути меча або тяжкого топора для своєї оборони.

Ответы

Ответ дал: apple658977
1

Ответ:

Объяснение:

Діалектизми:

прегарної

лicистi (лисичі)

Зелеменя (землі)

лови (полювання)

хату (хатину)

гiрного

хлопцiв

полонини (пасовища)

одно пригiр'я (одну пригір'я)

Зелеменя (землі)

хлопцiв (паців)

гiрким (гірким)

лови (полювання)

кровава

рогатиною (багнетом)

раду (раду)

Архаїзми:

се (це)

звiрину (звірину)

побудував (побудував)

першу учту (перший раз)

дарував (подарував)

довколичні (довколишні)

Тож (тому)

зблизька (зближуючись)

добути (достати)

Автор використовує діалектизми та архаїзми для створення аутентичного образу та атмосфери в тексті. Вони допомагають передати колорит та особливості мови персонажів із певного регіону та часу. Такий мовний підхід робить текст більш живописним і передає його історичний контекст, надаючи читачеві можливість краще уявити собі події і персонажів.

Вас заинтересует