• Предмет: География
  • Автор: duybeni971
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Визначте передумови та причини піднесення і панування європейської цивілізації в світі після Великих географічних відкриттів.

Ответы

Ответ дал: smartegorka
0

Ответ:езультаті Великих географічних відкриттів відбулися величезні зміни у світі. Європейська цивілізація зіткнулася з цивілізаціями Америки та Азії. На жаль, конкістадори без поваги поставилися до інших культур. Самобутні цивілізації були знищені. Золоті та срібні речі цікавили європейців лише як коштовний метал. За наказом одного з єпископів було спалено книги народу майя. Однак індіанці зберегли свою культуру і, поступово злившись з європейцями, утворили нові народи, які населяють сучасну Латинську Америку.

Для Європи відкриття нових земель також не минуло безслідно. Ввезення величезної кількості дорогоцінних металів призвело до "революцію цін". За півтора століття тільки до Іспанії було привезено 181 т. золота і 17 тисяч т. срібла. Виробництво ж товарів залишилось на попередньому рівні. Це викликало небачене до того зростання цін. До початку XVII ст. у Іспанії ціни зросли в 3 - 4 рази у порівнянні з 1500 роком. Це було вигідно тим дворянам і селянам, які працювали для забезпечення потреб ринку. Зростання цін було вигідне і підприємцям, тому що рівень зарплати відставав відрівня цін на товари широкого вжитку. Так, у Франції ціни зросли у 1,5 раза, а зарплата - тільки на 0,25.

Величезний попит на промислову продукцію пожвавив розвиток мануфактур. Революція цін боляче вдарила по дворянах, які стягували з селян повинності "за звичаєм", у чітко визначеному розмірі. Зубожілі дворяни кинулися на службу до короля. Королівська влада, щоб розплатитися з дворянами, посилила податки. А це, в свою чергу, стало причиною зубожіння селянства.

Відкриття "Нового світу" привело до зміни торгівельних шляхів: почала занепадати середземноморська торгівля і зростають міста атлантичного узбережжя. Торгівля набула світового характеру.

Небезпечним було життя купців — шторми, урагани, напади піратів загрожували товарам і життю. Ризик підштовхував купців до об’єднання у компанії. Спочатку це були об’єднання родичів. Згодом до спілки почали приймати й чужих, якщо вони погоджувались вкласти у спільну справу працю і гроші. Так створювались акціонерні товариства. В 1600 р. була створена Ост-Індська компанія. Тільки їй було дозволено ввозити в Англію перець (тобто вона мала монополію). В 1607 р. ця компанія виплатила своїм акціонерам 500% прибутку на вкладені гроші.

На XVII ст. майже кожне торгове місто мало свою біржу. На будинку амстердамської біржі був напис: "Для потреб купців усіх націй і мов". Опівдні тут збиралося близько 4500 осіб, які укладали торгівельні угоди. На біржах люди багатіли або втрачали останні гроші. Сучасник писав: "Оселедці продають ще до того, як вони впіймані, зерно – ще до того, як воно достигло, а інші товари – ще до того, як вони отримані “.

Розвиток торгівлі уже не міг обходитись без змін у фінансах. Виникають великі банки, які позичали гроші купцям, підприємствам, державам. Найбагатшою родиною Європи у XVI ст. були Фуггери. Вихідці з ткачів Аугсбурга (Німеччина) володіли у 1511 р. - 250 тис. гульденів, у 1527 р. – 2 млн., а в 1546 р. – більш ніж 4,5 млн. гульденів. На гроші Фуггерів було "куплено" корону Священної Римської імперії Карлу V. А фінансова імперія Фуггерів була більшою від Іспанської колоніальної, над якою "ніколи не заходило сонце".

Географічні відкриття змінили уявлення європейців про світ. Були відкриті нові землі і досліджена більша частина земної поверхні, зібраний величезний запас нових фактів з багатьох галузей знань (геологія, ботаніка, зоологія та інші). Це сприяло розвитку науки. Експедиції вимагали нових кораблів, інструментів, це сприяло розвиткові техніки.

Відкриття змінили не лише світогляд людини, але й її повсякденне життя. У Європі з’являються нові культури: кукурудза, картопля, томати, тютюн. Європейці починають вживати нові напої: чай, каву, шоколад. Зростає використання цукру.

Объяснение:

Вас заинтересует