• Предмет: Право
  • Автор: Obama336
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Охарактеризуйте форму правління монархія. Зазначте види та наведіть приклади​

Ответы

Ответ дал: blockio
0

Відповідь:

Монархія в дослівному перекладі з грецького означає владу одного.

Залежно від того, чи здійснюється верховна влада однією особою або належить виборному колегіальному органу, виділяють монархічні і республіканські форми правління. Матузов М.І. виділяє наступні ознаки монархії передача верховної влади здійснюється у спадок; безстроковість правління; незалежність монарха від населення

Монархія - це така форма державного правління, при якій верховна влада зосереджена в руках монарха. (Монарх як посаду, а не як людина).

Одним з основних критеріїв розмежування монархій на абсолютні, дуалістичні і парламентські є форма обмеження влади монарха.

Абсолютна монархія передбачає, що існуючі органи влади повністю підзвітні монарху, а воля народу офіційно може виражатися максимум через дорадчий орган. Абсолютна монархія являє собою таку форму правління при якій, всі гілки влади зосереджені в руках монарха, тобто яка характеризується майже необмеженою владою монарха. У Бахрейні, Катарі, Кувейті, в ОАЕ, Саудівської Аравії є конституції, але вони, по-перше, даровані монархами, по-друге, їх дія часто припиняється, по-третє, вони встановлюють, що вся влада - законодавча, виконавча, судова - виходить від монарха, над конституцією стоїть Коран. У цих країнах є парламенти, іноді обираються населенням (тільки чоловіками), але, по суті, це законодавчим органи, оскільки їх рішення потребують згоди монарха. Обмежена монархія поділяється на:

Конституційна монархія - при якій влада монарха обмежена конституцією або неписаним правом або традицією. Приклад, неписане право - королева Великобританія тільки відкриває і закриває роботу парламенту, а в роботі парламенту не бере.

Конституція - основний закон держави, який має вищу юридичну силу, де викладені основні принципи комплектування вищих органів влади, що визначають форму державного устрою і т.д.

При конституційної монархії реальна законодавча влада належить парламенту, а виконавча - уряду. Країни: Японія, Марокко, Йорданія, Кувейт, Великобританія, Данія Швеція.

Дуалістична монархія -від конституційної монархії, в якій влада монарха, обмежена конституцією, неписаним правом або традицією і парламентом у законодавчій області, але в заданих ними рамках, монарх має повне право вільно прийняття рішення. Країни: (Кувейт, до 1945 р - Японія, Йорданія, Марокко)

Парламентарна монархія - вид конституційної монархії в якій монарх не має владу і виконує тільки представницьку функцію. При парламентарної монархії уряд відповідально перед парламентом, який має більшу владу ніж інші органи держави. Країни: Великобританія, Бельгія, Данія, Швеція. (Близько 30 штук - монархічних форм правління; більше в Азії - на 1 монархію)

У деяких країнах за монархом можуть зберігатися певні повноваження, наприклад право призначення глави уряду, міністрів, але тільки за пропозицією парламенту. Монарх не має права відхилити кандидатуру міністра, якщо вона пройшла схвалення в парламенті. Монарх може приймати укази, але вони зазвичай готуються в уряді і підписуються головою уряду або відповідним міністром (так звана контрасигнація). Без такого підпису укази монарха не мають юридичної сили. Уряд або міністр, підписавши указ монарха, беруть на себе відповідальність за виконання указу. Монарх може відправити уряд у відставку, якщо воно втратило довіру парламенту. У свою чергу, уряд може запропонувати монарху у визначених законом випадках розпустити парламент і призначити нові вибори.

Вас заинтересует