підготуй пам'ятку мовні обов'язки громадян​

Ответы

Ответ дал: ze240946
3

підготуй пам'ятку мовні обов'язки громадян

1.Мова — основа твоєї мудрості, життєдіяльності, твоя духовна, психологічна, фізична сила, засіб зв’язку в сім’ї й з усім українським народом, запорука існування та утвердження народу. Рідна мова — найважливіший навчальний предмет, через який здобуваєш сукупність знань про Всесвіт.

Мова — основа твоєї мудрості, життєдіяльності, твоя духовна, психологічна, фізична сила, засіб зв’язку в сім’ї й з усім українським народом, запорука існування та утвердження народу. Рідна мова — найважливіший навчальний предмет, через який здобуваєш сукупність знань про Всесвіт.2. Ставлення до рідної мови має бути таким, як до рідної матері: її люблять не за принади чи вигоди, а за те, що вона мати. Прищеплюй меншим ставлення до мови як до святині, найдорожчого скарбу.

Мова — основа твоєї мудрості, життєдіяльності, твоя духовна, психологічна, фізична сила, засіб зв’язку в сім’ї й з усім українським народом, запорука існування та утвердження народу. Рідна мова — найважливіший навчальний предмет, через який здобуваєш сукупність знань про Всесвіт.2. Ставлення до рідної мови має бути таким, як до рідної матері: її люблять не за принади чи вигоди, а за те, що вона мати. Прищеплюй меншим ставлення до мови як до святині, найдорожчого скарбу.3. Володіння рідною мовою — не заслуга, а обов’язок не лише патріотів, а кожного громадянина України: “… кожне слово, сказане не українською мовою, є марнуванням капіталу українського народу…” (М. Драгоманов).

Мова — основа твоєї мудрості, життєдіяльності, твоя духовна, психологічна, фізична сила, засіб зв’язку в сім’ї й з усім українським народом, запорука існування та утвердження народу. Рідна мова — найважливіший навчальний предмет, через який здобуваєш сукупність знань про Всесвіт.2. Ставлення до рідної мови має бути таким, як до рідної матері: її люблять не за принади чи вигоди, а за те, що вона мати. Прищеплюй меншим ставлення до мови як до святині, найдорожчого скарбу.3. Володіння рідною мовою — не заслуга, а обов’язок не лише патріотів, а кожного громадянина України: “… кожне слово, сказане не українською мовою, є марнуванням капіталу українського народу…” (М. Драгоманов).4. Розмовляй рідною мовою — своєю і свого народу: найперше всюди, на всій території України; за межами України, скрізь, де її розуміють з усіма, хто її розуміє.

5. Ніколи не зупиняйся у вивченні рідної мови. У народі кажуть: “Чужу мову можна вивчити за кілька місяців, свою ж, рідну, треба вчити ціле життя” (Вольтер).

6. Допомагай кожному, хто хоче вивчити українську мову. І з одного боку треба створювати такі умови, щоб ця мова була потрібна всюди певним категоріям людей, а з другого боку допомагати їм вивчати мову і насамперед на курсах української мови.

7.У змішаних шлюбах мають звучати обидві мови у літературному варіанті, але найперше мова держави, в якій живеш.

8.Їдучи в чужу країну, намагайся елементарно опанувати мову цієї країни і спілкуватися нею.

9.В Україні, розмовляючи з іноземцями, які не розмовляють українською мовою, постарайся порозумітися з ними.

10. Оберігай рідну мову від суржика і деформації за чужомовним зразком, особливо російської мови. Дотримуйся нормативів української мови, національних традицій.


maguransolomia: з інтернету
Вас заинтересует