• Предмет: Химия
  • Автор: angelinavoronuk3
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Чорний порох складається з вугілля, сірки і калійної селітри (речовин яка добре розчиняється у воді). Як довести, що це суміш?​

Ответы

Ответ дал: 6wdgrd27rd
2
Щоб довести, що чорний порошок складається з суміші окремих речовин, можна виконати наступні кроки:

1. Підготуйте 2-3 проби чорного порошку, які важать орієнтовно однаково.

2. Зважте окремо 2-3 проби вугілля, 2-3 проби сірки та 2-3 проби калійної селітри, які також важать орієнтовно однаково.

3. Розчиніть кожну пробу в окремих посудинах з водою.

4. Заготовте фільтри з фільтрувального паперу.

5. Профільтруйте кожен розчин через окремий фільтр, щоб відокремити тверді частинки.

6. Висушіть тверді частинки на фільтрах.

7. Виміряйте масу сухих твердих частинок від кожного фільтра і порівняйте з масою вихідної проби.

Якщо маси твердих частинок, отриманих з фільтрів, додати разом, то результат повинен прямувати до маси вихідної проби чорного порошку. При цьому, якщо маси окремих речовин (вугілля, сірки, калійної селітри) є близькими до маси вихідних проб, це свідчить про те, що чорний порошок складається з суміші цих речовин.

angelinavoronuk3: дякую!!!
Ответ дал: danielgrynyk2570105
1

Відповідь:

Щоб довести, що чорний порошок складається з суміші речовин, можна застосувати декілька методів:

1. Розчинення: Можна спробувати розчинити чорний порошок у воді. Оскільки калійна селітра (KNO3) добре розчиняється у воді, а вугілля та сірка не розчиняються, при наявності калійної селітри, розчин буде мати характеристики розчину селітри - буде прозорим або мається видиме осад.

2. Відокремлення складових: Можна спробувати відокремити складові речовини чорного порошку. Наприклад, вугілля можливо відділити фільтруванням (оскільки воно не розчиняється) або спалюванням (оскільки воно може згорати). Сірку можна виділити, відваживши чорний порошок та після додавання декількох крапель води: сірка розчиниться у воді, утворюючи розчин, який можна віділити. Крім того, застосування хімічних реакцій може бути корисним для ідентифікації окремих компонентів.

3. Аналіз хімічного складу: Можна провести аналіз хімічного складу чорного порошку за допомогою спектроскопії та інших хімічних методів, що дозволять визначити наявність окремих елементів (вуглецю, сірки, калію) у зразку порошку.

Ці методи дозволять встановити, що чорний порошок є сумішшю речовин, а не однорідною сполукою.

Вас заинтересует