• Предмет: История
  • Автор: chernenkokamila1n
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Які основні тенденції етносоціальних процесів в Україні в 1960 - 1980-ті р.р.

Ответы

Ответ дал: iriskarabuhina
1

Ответ:

У 1960-1980-ті роки в Україні спостерігалися наступні основні тенденції етносоціальних процесів:

1. Російська асиміляція: Під впливом радянської політики русифікації, велика частина українців почала втрачати свою національну ідентичність і переходити до русскої культури та мови. Російська мова стала все більш поширеною у громадському житті, особливо в містах.

2. Українізація: В той же час, влада проводила політику українізації, спрямовану на підтримку української мови та культури. Були створені українські театри, відкрито додаткові українські школи та університети.

3. Міграція: Велика кількість українців мігрувала з сільських районів до міст, що призвело до зміни демографічного складу населення. Міста стали більш багатонаціональними і багатокультурними.

4. Етнічні конфлікти: Наприкінці 1980-х років в Україні почали зміцнюватися націоналістичні рухи, які вимагали незалежності та відновлення української державності. Це спричинило етнічні конфлікти, особливо в Криму та на Донбасі.

5. Культурна розмаїтість: Незважаючи на русифікацію, українська культура та мова продовжували розвиватися. Виникали нові літературні та художні напрями, з'являлися нові культурні центри.

6. Демографічні зміни: Загальна кількість населення зростала, але відбувався зменшення природного приросту. Значна частина населення була зайнята в промисловості та сільському господарстві.

7. Космополітизм: Під впливом радянської ідеології та світових трендів, молодь стала більш космополітичною, більш відкритою до зарубіжної культури та ідеї свободи.

Ці тенденції мали значний вплив на соціальну та культурну сфери України того часу.

Объяснение:

Вас заинтересует