• Предмет: История
  • Автор: robloksda92
  • Вопрос задан 4 месяца назад

«Повість минулих літ» про зовнішню політику Святослава
1. Установіть хронологічну послідовність подій, про які йдеться в уривках з Історичного джерела. 2.Зробіть висновок про те, як ставиться автор літопису до князя Святослава.
A. Сказав Святослав матері своїй і боярам своїм: «Не любо мені є в Києві жити. Хочу жити я в переяславці на Дунаї, бо то є середина землі моєї. Адже там усі добра сходяться із Греків - паволоки, золото, вино й овочі різні, а з Чехів і з Угрів – срібло й коні, із Русі ж – хутро, і віск, і мед, і челядь».
Б. І рушив Святослав на греків, і вийшли вони супроти Русі. І коли побачили це руси, то убоялися вельми множества воїв (воїнів). І мовив Святослав: «Уже нам нікуди дітись, а волею і неволею доведеться стати насупроти. Тож не осоромимо землі Руської, а ляжемо кістьми, тут, бо ж мертвий сорому не зазнає. Якщо ж побіжимо ми, - то сором нам.Тож не втечемо, а станемо кріпко, і я перед вами піду. Якщо моя голова ляже, - тоді самі подумайте про себе». І сказали вої (воїни): «Де голова твоя ляже, там і наші голови ми зложимо»
B. Рушив Святослав на Дунай на болгар, і в битві одолів Святослав болгар. І взяв він вісімдесят городів по Дунаю, і сів, князюючи, тут, у городі Переяславці, і беручи данину з греків.
Г. І послали кияни гінця до Святослава, говорячи: «Ти, княже, Ти, княже, чужої землі шукаєш і чужої землі шукаєш і дбаєш про неї, а свою полишив. Нас же мало не взяли печеніги, і матір твою, і дітей твоїх. Якщо ти не прийдеш, не оборониш нас, - то таки нас візьмуть. Чи тобі не жаль отчини своєї, і матері, що стала старою, і дітей своїх?» Це почувши, Святослав швидко сів на коней з дружиною своєю, і прибув до Києва, і цілував матір свою, і дітей своїх, і журився тим, що сталося од печенігів. Д. Рушив Святослав на хозар. Почувши ж про це, хозари вийшли супроти з князем своїм, каганом. Зступилися війська битися, і сталася битва межи ними, одолів Святослав хозар і город Їхній ї-столицю Ітіль і город Білу Вежу взяв. І прийшов до Києва.
Е. У 2001 р. У Дніпрі біля о. Хортиця мешканець м. Запоріжжя знайшов меч, виготовлений у Західній Європі (про що говорить напис) у середині X ст. Інкрустоване сріблом та іншими кольоровими металами руків’я свідчить, що меч, ймовірно, належав комусь із військової верхівки чи найближчого оточення князя. Фахівці припускають, що зброя Фахівці припускають, що зброя могла належати Святославові.​

Ответы

Ответ дал: adyupatov
0

Ответ:

1.1)Святослав виражає бажання жити в Переяславці на Дунаї приблизно IX століття).

2)Святослав рушає на греків (початок X століття).

3)Битва і моральний заклик Святослава і його воїнів (початок століття).

4)Святослав рушає на болгар і після перемоги осідає у Переяславці (початок X століття).

5)Звернення киян до Святослава щодо оборони від печенігів (початок X століття).

6)Похід Святослава на хозар і його перемога (початок X століття).

7)Повернення Святослава до Києва (початок X століття).

2/Висновок щодо ставлення автора літопису до князя Святослава:

Можна відзначити, що Святослав в уривку виступає як воїн та лідер, який готовий захищати свою землю та народ, а також як князь, який веде військові походи та бере данину з різних народів. Святослав готовий пожертвувати собою заради оборони своєї землі та свого народу.

Вас заинтересует