. З якими видами живопису Візантії ви ознайомились на уроці? Що означає поняття «візантійський канон»? Розкажіть про сюжети та ознаки канону в творах мистецтва. Охарактеризуйте рiзновиди техніки іконопису. Які ікони, виконані у візантійському стилі, є світовими шедеврами живопису? Що таке мозайка та фреска? Наведіть приклади збережених до на- ших днів творів. Які особливості музичного мистецтва та книжкової мініатюри Візан- тiï вам запам'яталися? Розкажіть,​

Ответы

Ответ дал: ula311167
9

Ответ:Монументальним,фресковим,мозаїчним.

Візантійський канон-площинне зображення,регламентовані релігійні сюжет.Живопис-вид мистецтва,твір живопису,наприклад,ікона.Характерною ознакою візантійського живопису є іконографічний канон-площинність зображень,регламентовані релігійні сюжети і біблійна тематика.

Різновиди:енкаустика,мозаїка,темпера.Енкаустика - живопис восковими фарбами, що виконується гарячим і холодним способами.Мозаїка - зображення або візерунок, виконані з окремих, щільно припасованих один до одного і закріплених на цементі або мастиці різнокольорових шматочків скла, мармуру, камінців тощо.Темпера-фарби, що готуються на основі сухих порошкових мінеральних пігментів і (або) їх синтетичних аналогів. Сполучною речовиною для темперних фарб слугують емульсії - натуральні (розведений водою жовток курячого яйця, соки рослин) або штучні (полімери тощо).Святі Сергій та Вакх,Богоматір "Троєручниця",Вишгородська ікона Божої матері.

Мозаїка - зображення або візерунок, виконані з окремих, щільно припасованих один до одного і закріплених на цементі або мастиці різнокольорових шматочків скла, мармуру, камінців тощо.Фреска - живопис на вологій штукатурці, одна із технік настінного малярства протилежна до розпису по сухому. Фресками називають також твори, виконані в цій техніці.Фреска

«Причастя апостолів»,мозаїка «Імператор Юстиніан в оточенні придворних»,мозаїка «Імператриця Феодора в оточенні придворних",мозаїка «Одигітрія»,Святий Миколай,мозаїчна мініатюрна ікона.

Витоки візантійської музики сягають перської, коптської, єврейської та вірменської пісенності, а також включають досягнення давньогрецької музичної культури. Світська музика звучала при імператорському дворі і була представлена такими жанрами, як акламації ритуально-святкові оди на віршовані тексти та поліхронії-оди для виходу імператора, які виконував хор. При дворі звучала також інструментальна музика, для якої використовувались сурми, цимбали, лютні, гуслі, арфи, ліри, а також стародавній прототип органа - гідравлос.Народна музика Візантії представлена епічним жанром - це акритські пісні, що прославляли подвиги акритів. У нотних записах збереглася лише культова християнська музика-виключно вокальна, оскільки орган був заборонений. Візантійська музична культура мала великий вплив на розвиток як східної, так і західної церковної музики.У Візантії мистецтво оформлення книги піднялося до значних художніх висот, оскільки на нього суворість канону не поширювалася. Книжкова мініатюра була виразною, витонченою та майстерно виконаною. Художники розробляли не тільки сюжети композицій, але й систему взаємозв'язку тексту і мініатюр, їх розташування, прагнучи досягти художньої цілісності.

Стилістично мініатюра була близька до станкового та монументального живопису й органічно пов'язана з чудово написаним текстом і буквицями художньо оформленими першими літерами сторінки чи розділу. Орнаментальні заставки включали рослинні й геометричні мотиви. Особливо поширеним видом рукописних книг були Євангелія. До ІХ ст. належить чудово оформлений Псалтир, що зберігається в Паризькій національній бібліотеці. На початку ХІ ст. був написаний великий місяцеслов Василя II (Ватиканська бібліотека).

Вас заинтересует