• Предмет: Биология
  • Автор: martynukanastasiya
  • Вопрос задан 3 месяца назад

заповніть таблицю "будова і функції органів травлення"​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: rhfcfdtw
1

Відповідь:

1.Орган: Ротова порожнина

Будова:- відділ травної системи, яким починається травний канал. Ротова порожнина вистелена багатошаровим епітелієм та обмежена щелепами, а конкретніше спереду – губами, з боків – щоками, зверху – піднебінням, яке переходить у м'яке піднебіння, дно утворене діафрагмою рота, яка побудована м'язами, які розташовані вище під'язикової кістки.

Функції: у ротовій порожнині їжа подрібнюється, перетирається і змочується слиною.

Смак, температура і механічні властивості їжі розрізняються завдяки рецепторам, розміщеним на язику.

Слину, що зволожує суху їжу, виділяють три пари великих слинних залоз (привушні, підщелепні, під’язикові). У слині є слиз, який обволікає їжу і полегшує ковтання. Вона має слабколужну реакцію і містить мінеральні і органічні речовини. Серед них є ферменти. Фермент лізоцим проявляє антибактеріальну дію і допомагає загоєнню ушкоджень слизової оболонки рота. Завдяки іншим ферментам слини відбувається первинне розщеплення крохмалю та частково цукру. За допомогою язика та щік їжа пересувається в ротовій порожнині.

2.Орган- Шлунок

Будова: порожнистий мішкоподібний м'язовий орган, розширений відділ травного каналу .Стінки шлунка вкриті шаром слизу. У слизовій оболонці шлунка розміщені залози, що виділяють травні ферменти та соляну кислоту, яка активує травні ферменти і проявляє антибактеріальну дію.  Під  дією шлункового соку в шлунку відбувається подальше травлення їжі. При скороченні стінок шлунка їжа перемішується із шлунковим соком. Шлунковий сік містить фермент пепсин, що розщеплює білки на амінокислоти. Шлунковий сік містить також ферменти, які розщеплюють жири. Слиз захищає стінки шлунка від дії соляної кислоти та від самоперетравлювання власними білковими ферментами. У шлунку їжа перебуває 4-8 годин. Травлення в шлунку відбувається лише за температури тіла 36-37 °С і за наявності соляної кислоти. Із шлунка їжа потрапляє в дванадцятипалу кишку.

Функції: їжа накопичується (депонується) і перетравлюється.

3.Орган: Кішечник

Будова: відділ травного каналу, Має тонкий кишечник складають дванадцятипала кишка (довжина близько товщині 12 складених разом пальців 25 см), порожня кишка (довжина  1,5-2,5 м), клубова кишка (довжина 3 м), є найдовшою ділянкою травного каналу.• та товстий кишечник довжиною 1,2-1,5 м, діаметр сягає 9 см..

Функції:віддбувається остаточне перетравлювання та всмоктування їжі

4.Орган: Печінка

Будова:це найбільша залоза в організмі людини, що виробляє жовч, яка збирається та концентрується в жовчному міхурі.

Функції: у її спеціальних клітинах гепатоцитах  утворюється жовч, яка з жовчного міхура через вивідну протоку надходить у дванадцятипалу кишку. Жовч не містить травних ферментів, однак сприяє розпаду жирових часток на дрібні крапельки (емульгація жирів). Це підвищує ефективність дії ферментів, що розщеплюють жири

5.Орган: підшлункова залоза

Будова:велика травна залоза, протока якої відкривається в дванадцятипалу кишку. Підшлункова залоза розташовується позаду шлунку біля задньої стінки живота між селезінкою і дванадцятипалою кишкою, її довжина 12 – 15 см.

Функції:виробляє гормони (інсулін, глюкагон, сомастатин) та травний (підшлунковий, панкреатичний) сік, який містить ферменти, що розщеплюють усі поживні речовини: ліпази — розщеплюють жири, трипсин — розщеплює білки, амілази — розщеплюють складні вуглеводи.

Завдяки секретам підшлункової залози, печінки та слизової оболонки в тонкому кишечнику їжа перетравлюється в основному до кінця, і продукти всмоктуються ворсинками тонкого кишечнику в кров та лімфу.

Пояснення:  

таблицю самостійно заповни  з тексту,сподіваюсь,допомогла

Приложения:
Вас заинтересует