• Предмет: История
  • Автор: rosolodovnik
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Що серед умов розвитку культури України в ХVІ ст. впливало на неї позитивно, а що — ні? Чому? СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА

Ответы

Ответ дал: matkooleksandr
0

Ответ:Умови розвитку культури цього періоду не можна назвати сприятливими. Україна не мала власної держави, отож самобутній розвиток культури українського народу був значною мірою обмежений асимілятивними впливами сусідніх народів, зокрема поляків.

В той же час, Люблінська унія 1569 року дала можливість майже всім українцям перебувати на території однієї держави - Речі Посполитої, що сприяло культурним взаємозв'язкам між різними регіонами України. Проте перебування українців в Речі Посполитій також дало додаткову

можливість пришвидшити процеси покатоличення православного населення. З Західної Європи крізь Річ Посполиту в Україну надходили ідеї Відродження, Бароко, реформаційні та контрреформаційні процеси.

Порівняйте розвиток образотворчого мистецтва українських земель другої половини XIV — XV та XVI ст. Чи є правильним судження про появу в ньому нових рис?

Образотворче мистецтво українських земель другої половини XIV — XV ст. продовжувало традиції Київської держави та Галицько-Волинського князівства. Поступово відбувався відхід від візантійської школи іконопису, майстри надавали зображенням більш життєвих і реальних людських почуттів, - глибше передавали внутрішній світ людини, надаючи постатям і обличчям виразності та індивідуальності. Були відчутними впливи західноєвропейського гуманізму, що проникав до України з Західної Європи.

Малярство було представлене, як і раніше, фресками та іконописом. Продовжувала розвиватися книжкова мініатюра.

Образотворче мистецтво в XVI ст. продовжувало розвиватись на самобутній давньоруській основі. Характерною особливістю було поступове проникнення в в живопис національних рис і одночасного зменшення релігійного впливу зі збільшенням світських побутових елементів. В релігійних сюжетах відбувалося заповнення світськими образами. Відбувалося більш широке ширше зображення оточуючої природи, людських почуттів, наповнення гуманістичним змістом і  реалістичними формами художніх творів.

Тому судження про появу в образотворчому мистецтві українських земель другої половини XIV — XV та XVI ст. нових рис є вірним. Нові риси стосувалися, насамперед, розвитку світських ідей та гуманізму в мистецькій творчості.

Объяснение:

Ответ дал: kirillovavit18
0

Відповідь:

1. Культурне зближення різних регіонів України внаслідок їх об'єднання в межах однієї держави. (негативно)

2. Активний вплив західноєвропейських процесів, пов'язаних з Відродженням і Реформацією. (позитивно)

3. Спольщення та окатоличення української знаті (негативно)

4. Втрата православною церквою привілейованого становища у визначенні культурного розвитку України (негативно)

5. Зростання ролі й значення козацтва (позитивно)

Пояснення:

Вас заинтересует