• Предмет: Право
  • Автор: rinameity5
  • Вопрос задан 4 месяца назад

50 БАЛЛОВ!!!

Кримінальне правопорушення, передбачене ст. 195 КК України, вчинив О. Згідно з даною нормою відповідальність настає за погрозу знищення чужого майна шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози.


Використовуючи ст. 2 КК України і рішення КСУ від 27.10.1999 р. № 9 рп/99 (справа № 1−15/99), надайте аргументовану відповідь, чи настала кримінальна відповідальність О.? Визначте матеріальний та процесуальний елементи підстави притягнення О. до кримінальної відповідальності. З якого моменту виникне й припиниться кримінальна відповідальність О.? До яких видів складів кримінального правопорушення відносять склад правопорушення, ознаки якого передбачені ст. 195 КК України, з урахуванням різних класифікаційних критеріїв? Надайте характеристику об’єкта (родового й безпосереднього) і предмета цього кримінального правопорушення. ​

Ответы

Ответ дал: DARKKAROL
1

Відповідно до ст. 195 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність настає за погрозу знищення чужого майна шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози. Основоположний акт рішення Конституційного Суду України (КСУ) від 27.10.1999 р. № 9 рп/99 (справа № 1−15/99) встановлює важливий критерій для визначення настання кримінальної відповідальності в таких випадках - наявність реальних підстав для побоювань.

Матеріальні та процесуальні елементи підстави для притягнення О. до кримінальної відповідальності включають:

1. Матеріальний елемент:

- Погроза знищення чужого майна шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом.

2. Підстави для побоювань:

- Наявність реальних підстав для побоювань у здійсненні цієї погрози. Це означає, що повинні існувати конкретні об'єктивні факти, які створюють обґрунтовані обставини для відповідного побоювання.

Кримінальна відповідальність О. виникає з моменту вчинення дії, що становить склад правопорушення, тобто з моменту висловлення погрози знищення чужого майна.

Кримінальна відповідальність припиняється у випадку, коли відсутні обставини, які б підтверджували наявність побоювань, або коли подія, на яку була зроблена погроза, не сталася.

Ст. 195 КК України відноситься до категорії кримінальних правопорушень, ознаки яких базуються на психологічному стані підсудного і його намірах. Об'єктом цього правопорушення є чуже майно, а предмет - публічний порядок і безпека громадян.


rinameity5: спасибо!
Вас заинтересует