• Предмет: История
  • Автор: sfdjkas
  • Вопрос задан 3 месяца назад

МЕГА МОЗГ ПОМОГИ ПОЖАЛУЙСТА ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Гійом Левассер де Боплан З «Опису України» 1651 року


«Тутешні селяни заслуговують на співчуття. Вони мусять працювати власноруч і зі своїми кіньми три дні на тиждень на користь свого пана, а також сплачувати йому, залежно від наділу, який тримають, певну кількість буассо (міра ваги ) зерна, багато каплунів, курей, гусей і курчат перед Великоднем, Трійцею і Різдвом. Крім того, повинні возити дрова для потреб свого пана та виконувати тисячі інших повинностей, не кажучи про гроші, які пани від них вимагають, а також збирають десятину з баранів, свиней, меду, всіляких плодів, а кожного третього року — третього вола.

Але й це не найважливіше, оскільки пани мають необмежену владу не тільки над їхнім майном, але й над їхнім життям; Тому як трапляється, то ці бідні селяни потрапляють у повну залежність до злих панів та опиняються ще в жалюгіднішому стані, ніж каторжани на галерах. Таке рабство й призводить до того, що багато хто тікає, а найвідважніші з них подаються на Запорожжя...»

Завдання:

1. Перерахуйте види селянських зобов’язань перед панами.

2. Як селяни боролися зі своїм становищем?


2. Використовуючи текст підручника та додаткові джерела інформації, дайте характеристику станів суспільства: шляхта, духівництво, міщани, селяни

Ответы

Ответ дал: M1n0taur
1

1. Селяни мусили працювати на користь свого пана три дні на тиждень з власноручними кіньми, а також сплачувати зерно, каплунів, курей, гусей і курчат у певних кількостях перед Великоднем, Трійцею і Різдвом. Вони повинні були возити дрова для пана та виконувати інші повинності. Також, пани збирали десятину з баранів, свиней, меду, плодів, а кожного третього року — третього вола.

2. Селяни боролися зі своїм становищем шляхом тікання від панів та подачі на Запорізьку Січ. Деякі селяни виступали проти панів, включаючи участь у селянських повстаннях, таких як повстання Хмельницького.

3. Шляхта - верхівка суспільства, що мала привілеї та права на володіння землею. Духівництво - церковні посадовці, які мали великий вплив у суспільстві та контролювали релігійні справи. Міщани - міське населення, мали обмежені права та участь у міському самоврядуванні. Селяни - найбідніший та найбільш залежний стан, що працював на панів та не мав політичних прав.

Вас заинтересует