• Предмет: Литература
  • Автор: evariabokin
  • Вопрос задан 4 месяца назад

проект про Тараса Григоровича Шевченка.Допоможіть​

Ответы

Ответ дал: a10491768
0

Відповідь:ро нього говорили:«українофіл», «безумний патріот», «поет пролетаріату», «батрацький поет», «співець бідноти», «поет наймитів», «співець гайдамацького повстання». Для того, щоб зрозуміти його, потрібно читати, і треба вміти читати. Шевченко- поет глибокий і складний. Вдумливий читач, опинившись насамоті з «Кобзарем», без особливого труда зможе зрозуміти де правда, а де обман.

Номер слайду 3

Шевченко народився 25 лютого (тобто 9березня за новим стилем). Про це було зроблено черговий запис у метричній книзі Богословської церкви села Моринці.

Номер слайду 4

Село Моринці, де Шевченко народився, село Кирилівка,де минало його дитинство, та інші сусідні села були власністю генерал-лейтинанта Василя Енгельгардта, який володів 18 тисячами душ кріпаків чоловічої статі.

Номер слайду 5

Батько і мати Тарасові зазнали всіх «благ» кріпацького стану. В сім’ї було шестеро дітей, які лишилися сиротами після ранньої смерті матері(1823), а потім і батька (1825). Малий Тарас зазнав усіх сиротинських поневірянь, але виявив неабияку жагу до навчання й хист до малювання. Це йому дуже допомогло, коли він потрапив до молодого пана Павла Енгельгардта. З ним він і виїхав до Петербурга у віці п’ятнадцяти років.

Номер слайду 6

Малюнок Тараса. Тут і стався великий злам у долі Шевченка. Помітивши невгамовний потяг юнака до малювання, пан вирішив мати з цього зиск- у великих панів було модою тримати при собі молодих художників. Тараса віддають на навчання і там ним зацікавилися українська петербурзька громада. Пан погодивсяйого відпустити за великі гроші-2500 рублів.

Номер слайду 7

Карл Брюллов намалював портрет поета Василя Жуковського –вихователя спадкоємця престолу.  4 травня 1838 року відбулася закрита лотерея, на якій розіграли незакінчену картину. Царська родина дала на полотно 1 тисячу рублів. Та, оскільки там були недописані кисті рук і ще якісь елементи, портрет залишився в майстерні Брюллова на тривалий час. Необхідні півтори тисячі рублів збирали вже друзі. За 2500 рублів Тараса Шевченка звільнили з кріпацтва. Йому було 24 роки. Безцінний документ – відпускну – друзі вручили поетові 7 травня 1838 року. Портрет Жуковського. Карл Брюллов

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Писати вірші Шевченко почав ще до визволення з кріпацтва. Можливо, не всі з ранніх поезій Шевченка збереглися. Першим твором, що став відомим, була балада «Причинна».

Номер слайду 10

У 1840році з’являється книжечка, яка відкрила новий світ поезії – «Кобзар». Вісім творів було у «Кобзарі»: «Думи мої, думи мої…», «Перебендя», «Тополя», «Думка», «Іван Підкова», «До Основ’яненка», «Тарасова ніч», «Катерина».

Номер слайду 11

Головними персонажами багатьох творів Шевченка є- дівчина, жінка, мати. Жіноче начало- начало самого життя. Мати –земля. Мати –батьківщина. Мати –це Україна: мати своїх дітей. А жіноча доля в Шевченка – це й від традицій народної поезії і від його особистої долі. Він завжди пам’ятав про матір і сестер, а сирітство породжувало у ньому особливе ставлення до материнства. Доля занапащеної Катерини в очах поколінь читачів стала символізувати долю занапащеної України.

Номер слайду 12

У березні 1845 року кінчався строк навчання Шевченка в Академії мистецтв. 22 березня він подає до Ради академії прохання про надання йому звання хуждожника та про видачу квитка для поїздки в Україну.

Номер слайду 13

Побувавши на Черкащині, він відвідав рідних у Кирилівці, а також заїхав до Києва, де зустрівся з Михайлом Максимовичем, який допоміг йому стати співробітником Київської археографічної комісії. Робота в комісії давала Шевченкові можливість задовольняти свої пізнавальні та творчі інтереси, допомогла збагатити уявлення про українську історію. Ось у цій атмосфері остаточно визріло в Шевченка й зміцнило розуміння й відчуття своєї великої покликаності-покликаності до слова, яке пробудить Україну

Номер слайду 14

Наприкінці 1845 та на початку1846 років б створено таємне товариство, яке дістало назву « Кирило-Мефодіївське братство». Засновниками були М. Костомаров, М. Гулак, В. Білозерський. Шевченко підтримував дружні стосунки з братчиками і брав участь у їхніх зібраннях. Ідеями товариства були: соціальна рівність та політична свобода, засудження самодержавства і панства, експлуатації, закріпачення України,слова гніву на адресу КатериниІІ та Петра І. За це і покарали Шевченка, коли розгромили братство. Тараса було взято «под строжайший надзор, с запрещением писать и рисовать» додав сам Микола І.

Н

Вас заинтересует