• Предмет: История
  • Автор: visivankamarana
  • Вопрос задан 3 месяца назад

назвіть особливості національного життя та соціального становища українців на початку XIX століття​

Ответы

Ответ дал: nlishenko665
1

На початку XIX століття українці як етнічна група знаходилися під владою Російської імперії, або були частинами Австрійської імперії та Речі Посполитої.

Особливості національного життя українців на початку XIX століття включали:

1. Культурне відродження: українці почали активно відроджувати свою національну культуру, літературу, мову та історію. Були створені перші українські наукові, літературні та музичні установи.

2. Економічне становище: більшість українців на початку XIX століття жили в сільській місцевості та займалися сільським господарством. Вони були приневолені працювати на поміщиків або платити ренту за користування землею.

3. Релігійне життя: більшість українців були православного віросповідання, але також існувала значна кількість греко-католиків (уніатів) та православних.

4. Соціальна структура: українці належали переважно до селянського стану, хоча існували також міщани та знатні шари. Селяни були приневолені працювати на поміщиків та платити високі податки.

5. Відсутність політичної незалежності: українці не мали своєї держави і відсутність політичної незалежності сильно впливала на їх соціальне становище та національну самосвідомість.

6. Поступове розширення освіти: українці на початку XIX століття почали отримувати більше можливостей для освіти, зустрічаючи такі нововведення, як відкриття шкіл та університетів.

7. Політична активність: українці активно брали участь у національно-визвольній боротьбі та протестах проти антиукраїнської політики з боку російських імператорів та представників інших держав.

В цілому, соціальне становище українців на початку XIX століття було складним, вони мали обмежені права та можливості,

Вас заинтересует