• Предмет: История
  • Автор: stik4567
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Який шлях для поліпшення свого становища обрали галицькі українці у 20–30-х рр. 19 ст.?

Ответы

Ответ дал: martaoleynik
1

Ответ:Вони обрали повільний шлях з відпочинком

Объяснение:не знаю як це

Ответ дал: nazarcajka881
2

Ответ:

У 20-30-х роках 19 столітя галицькі українці обрали шлях національного і соціального поліпшення через розбудову української культури, освіти та політичної самоорганізації.

У цей період галицькі українці активно працювали над розвитком свого національного самосвідомого та піднесенням української культури. Одним із основних напрямків цієї діяльності була освіта. Українські освітні установи почали з'являтися в Галичині, включаючи українські гімназії та університети. Це дозволило галицьким українцям отримувати якісну освіту на українській мові та розвивати свої знання інтелектуально та культурно.

Надалі, галицькі українці також зосередились на політичній самоорганізації. Утворення політичних партій, громадських організацій та видавничих підприємств дало змогу залучати українську інтелігенцію та активістів до спільної роботи на користь українців. Такі організації, наприклад, "Руська трійця" та "Руське громадсько-просвітнє товариство", пропагували українські національні інтереси і боролися за політичні права українців у галицьких землях.

Галицькі українці також випускали та поширювали українські видання, включаючи газети, журнали та книги. Це дало змогу поширити українську літературу, історію та пізнавальні матеріали серед українського населення.

Усі ці заходи сприяли стабілізації та розвитку галицько-української спільноти, піднесенню самосвідомості галицьких українців та покращенню їх соціального становища.

Вас заинтересует