ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ПОТРІБЕН ПЕРЕКАЗ САМІЙЛО КІШКА ДУЖЕ ПРОШУ ДОПОМОЖІТЬ НАПИСАТИ ПЕРЕКАЗ ДАС ВАМ 100 БАЛІВ. 1550 року на чолі запорозьких козаків , та прозваний Байдою князь Дмитро Вишневецьких за 14 років гетьманування він зміцнив козаччину , почав будувати укріплення на острові хортиця.На початку гетьманування Байди Самійлу Кілкі було десь років 20, між козаками він зажив такої пошани, що скоро після загибелі Байди запорожці обрали його кошовим отаманом, а далі і гетьманом . З метою визволення невольників Самійло Кішка взявся до будування морських чайок , запорозькі чайки робилися у 10 сажнів завдовжки, та близько 1 сажня завширшки, днище видовбувалося з товстої липи. До днища прикріплювалися дубові ребра, на ребрах дерев’яними кілками набивалися товсті дубові дошки, на обох кінцях чайки з дощок вибудовувалися горища і підлога, під час походів зберігали зброю та харчі. Посередині чайки прироблявся станок для щогли на 1 вітрило, готову чайку конопатили клоччям та дьогтем . Потім уздовж усього човна прив’язували товсті в’язанки очерету, щоб чайка не пірнула під воду, якби навіть її залило хвилею з обох боків чайки прироблялися улоговини для 15 – 20 весел, одна така чайка підіймала по 40-60 козаків. На таких човнах запорожці під проводом гетьмана Самійла кішки розпочали свої перші морські походи. Під час одного з походів кішка опинився в турецький неволі, він був прикутий на галері до невольницької лави 26 років, не бачив нічого крім води і неба . Та неволя не вбила у серці Самійла кішки ні любові до рідного краю, ні козацького завзяття, він врятувався сам, ще й товаришів своїх визволив. Про цю подію розповідає одна з народних дум .

Ответы

Ответ дал: streaks1410
1

Відповідь:

Самійло Кішка був видатним гетьманом запорозьких козаків в 1550 році. Він став лідером козаків, після смерті гетьмана Байди. Кішка відзначився побудовою морських чайок для морських походів. Чайки були великими дерев'яними човнами, які служили для перевезення козаків та іншого обладнання.

Вражаючий момент у житті Самійла - це його вивід із турецької неволі. Після понад двадцятирічного ув'язнення на галері, він зумів врятувати себе та своїх товаришів, залишаючи незабутній слід у козацькій історії.

Самійло Кішка залишив внесок у розвиток козацтва та став символом козацького героїзму.

Пояснення:

(Можешь ще добавити своє) тому що переказ я зробив на швидку руку

Вас заинтересует