• Предмет: Биология
  • Автор: l9378180
  • Вопрос задан 1 месяц назад

Підготувати повідомлення про представника ракоподібних срочно дам 40 балов

Ответы

Ответ дал: elizavetazizko
1

Ответ:

Клас ракоподібних представлений водними тваринами, які населяють прісні водойми і моря. Їх відмінна риса – поділ тіла на черевце і головогруду, фасеточні очі і дві пари вусиків. Вони дихають зябрами.

В першу чергу слід згадати про те, на які відділи розділене тіло ракоподібних. Воно складається з черевця і головогрудей. На голові тварин є антени і антенули. Видозмінені шість пар кінцівок утворили ротовий апарат гризучого типу: верхню щелепу утворює перша пара, нижню щелепу – друга і третя пари, ногощелепу – наступні три пари. Ними ракоподібні підносять їжу до рота, подрібнюють і фільтрують її.

У цих тварин 5 пар так званих ходильних ніг і клішні, якими вони захищаються від ворогів і нападають на свою здобич. У вищих раків також є ще й черевні кінцівки, що виконують дихальну функцію.

До ракоподібних належать понад 40 000 видів, які розділені на класи:

загін десятиногі

Сюди відносяться річковий рак, планктонні креветки, лангусти, омари, різноманітні краби. Вони вважаються цінним харчовим об’єктом. З них готують делікатесні страви.

загін рівноногі

Сюди відносяться наземні і водні ракоподібні сірого і білуватого кольору. Вони живуть у листовій підстилці, пустелях і у вологих місцях. Представники цього загону маленького розміру – до 15 мм.

загін вусоногі

Представником цього загону є дафнія. Вона переміщається стрибками і за це в народі її прозвали водяною блохою.

загін веслоногі

Цей загін представлений циклопом, планктонним рачком, яким харчуються прісноводні і морські промислові риби і вусатий кит.

Таким чином, різноманітність ракоподібних в природі просто вражає. Крім природного місця існування, людина їх спеціально розводить в рибних ставкових господарствах. Переважно це дафнії і циклопи. Мета – вигодовування мальків риб. Також є ще і паразитичні види ракоподібних. Вони паразитують на лусці і зябрах риб, харчуючись їх соком.

Цікаві факти про ракоподібних:

До середини ХІХ століття омари були їжею бідняків в Америці. Їх використовували як добриво і приманки для риби.

У найбільшого краба в світі клешні виростають в довжину на 4 м.

Ракоподібні – це природні очисники води, так як харчуються вони падаллю: останками тварин або мертвою рибою.

У омарів немає гена старіння, вони можуть жити вічно.

Краби дуже недружелюбно налаштовані навіть до своїх родичів. Після спарювання з самицею, якщо та вчасно не втече, вони з’їдають її з майбутнім потомством.

Вас заинтересует