• Предмет: История
  • Автор: strukovatana48
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Поясніть, чому, на Вашу думку
Український історик Михайло Грушевський називав князя Святослава
«давньоруським спартанцем» і «першим запорожцем на київському столі».

СРОЧНО!ПОЖАЛУЙСТА!

Ответы

Ответ дал: zebravlery
3

Ответ:

Спартанець – це помірна, загартована в скруті людина, яка задовольняється найнеобхіднішим.

Объяснение:

Ці характеристики повністю відносяться до Святослава. Усі свої сили та досвід він спрямував на утвердження Русі на міжнародній арені. Святослав Ігоревич створив надійну основу Київської держави, яка за його княжіння мала найбільшу свою територію від Каспійського моря до Балкан.  Вісім років свого князювання до трагічної загибелі він провів у постійних походах, розширюючи і зміцнюючи молоду державу східних слов’ян.

Ответ дал: ayrai
3
Михайло Грушевський, український історик, розглядав князя Святослава як "давньоруського спартанця" і "першого запорожця на київському столі" через його особистий характер, воїнську сміливість та незалежний дух. Ось деякі аспекти, які можуть пояснити таке прізвисько:

1. Спільні риси зі спартанцями: Святослав був відомий своєю воєнною майстерністю і сміливістю, схожою на спартанський дух. Він відзначався суворим ставленням до військової підготовки та відданістю військовій службі.

2. Незалежність і відмінність від інших: Святослав був відомий своєю незалежністю від Київського князівства, він віддавав перевагу веденню власної політики та війни в інтересах свого князівства. Його незалежність і рішучість можна порівняти з духом запорозьких козаків, які також відзначалися своєю незалежністю та військовою майстерністю.

3. Історичний контекст: Михайло Грушевський жив у часи, коли українська історіографія відновлювала історичні факти та постаті з минулого, і він намагався віднайти аналогії та асоціації, які відповідали б реаліям свого часу.

Отже, Грушевський використовував такі терміни і порівняння для того, щоб надати історичним постатям, таким як Святослав, більш живого та цікавого образу, який би відповідав їхнім досягненням та характеру.
Вас заинтересует