• Предмет: История
  • Автор: egorlllllllllll
  • Вопрос задан 3 месяца назад

1. Пригадайте та порівняйте специфічне природно-географічне середовище, у якому виникли Франкська імперія, Візантія, Арабський Халіфат, а також Київська Русь. Яким чином, на вашу думку, довкілля зумовило особливості розвитку цих держав? Відповідь обґрунтуйте. 2. Що спільного й що відмінного було в процес нержави у слов'ян та у франків? Вiдповiдь обгрунтуйте.​

Ответы

Ответ дал: demiano
2

Ответ:

Перші середньовічні імперії мали значний вплив на подальшу історію Європи. У період раннього Середньовіччя більшість народів і племен Центральної та Західної Європи були об’єднані в одній країні - імперії Карла Великого. Незважаючи на етнічну, економічну, культурну відмінності, вони на певний час відчули свою приналежність до єдиної держави. Існувало єдине державне управління, діяли спільні закони, їх захищало одне військо, в обігу були гроші із зображенням їхнього імператора. Об’єднувала їх і християнська віра за католицьким обрядом. У той самий час розпад імперії Карла Великого на три частини заклав основи сучасних держав - Німеччини, Франції, Італії. Здобувши певний досвід державотворення в межах єдиної країни, ці народи в наступні століття пройшли свій шлях створення національних держав.

Значний вплив на майбутній розвиток Європи справила й Візантійська імперія. Тисячолітня історія Візантійської імперії завершилася сумно, проте вплив її культури тривав набагато довше, ніж існувала сама держава. Історики навіть використовують поняття «Візантія після Візантії». Рятуючись від турків, візантійці переселялися до інших країн. Вони приносили туди свої знання й майстерність, вивезені з батьківщини старовинні рукописи та ікони, візантійські культурні традиції. Частина візантійців опинилася в Італії і сприяла розквіту італійської культури. Здебільшого ж вони знаходили притулок у православних країнах, тому особливо збагатили культуру слов’янських народів. Не випадково константинопольська Софія стала взірцем для храму дивовижної краси - Софії Київської.

Величезна заслуга імператора Юстиніана полягала в створенні зводу римського права. Кращі візантійські знавці зібрали закони римських імператорів і зроблені до них докладні пояснення відомих юристів і впорядкували їх у так званий Кодекс Юстиніана. Він не тільки тривалий час залишався найповнішим зводом римського права, а й склав основу європейського права наступних століть. Нащадки вдячні візантійцям і за те, що звичаї і правила поведінки візантійських послів заклали основи сучасної дипломатії.

Объяснение:

Ответ дал: alexseyvarionevk
0

Ответ:

1. Франкська імперія:

- Франкська імперія розташовувалась у Європі, в основному на території сучасної Франції та Німеччини.

- М'який клімат та родючі ґрунти сприяли сільському господарству та розвитку ремесел.

- Сприятливі географічні умови сприяли економічному зростанню та формуванню феодальної системи, яка стала характерною рисою Франкської імперії.

2. Византия:

- Византийская империя находилась на поперечнике между Европой и Азией, с Константинополем (современный Стамбул) как столицей.

- Географическое положение позволило контролировать важные торговые пути и обеспечивать богатство империи.

- Защищенность Константинополя натолкнула Византию на развитие мощной столичной системы и оборонительных сооружений.

3. Арабський Халіфат:

- Халіфат сформувався на Аравійському півострові, де клімат варіював від спекотного безлюдного до більш сприятливого біля узбережжя.

- Певні географічні бар'єри, такі як пустелі, сприяли ізоляції та формуванню власної ідентичності та релігії, ісламу.

- Контроль над пустелями полегшував торгівлю та обмін знань між різними регіонами.

4. Київська Русь:

- Київська Русь розташовувалась у Східній Європі, де клімат був холоднішим і менш сприятливим для сільського господарства порівняно з південними регіонами.

- Ріки, такі як Дніпро, полегшували торгівлю та комунікації, що сприяло формуванню російської державності та торговим зв'язкам із Візантією.

Отже, природно-географічні умови грали значної ролі у формуванні особливостей розвитку зазначених держав. Вони впливали на тип економічної діяльності, ступінь відокремленості, торговельні зв'язки і навіть формування релігійної та культурної ідентичності.

2 Задание.

• Загальне:

1. Період: Обидва народи, слов'яни та франки, наприкінці першого тисячоліття та на початку другого тисячоліття нашої ери переживали процеси формування феодальних систем.

2. Феодальна структура: Як слов'яни, і франки розвивали феодальні відносини. Це включало залежність селян від земельних власників, обмін послугами і захистом в обмін на землю, а також формування феодальних зв'язків.

3. Варварські впливи: Обидва народи були під впливом варварських племен та завоювань варварів, що позначилося на їх політичній та соціальній організації.

Відмінне:

1. Географія: Слов'яни населяли східну та центральну Європу, тоді як франки – західну Європу. Це впливало на їхнє географічне положення та контекст сусідів.

2. Культурні особливості: Слов'яни та франки мали різні мови, культури та традиції, що впливало на різноманітність їх феодальних систем.

3. Релігія: Релігійні вірування відрізнялися. Слов'яни дотримувалися слов'янської міфології та язичницьких вірувань, тоді як франки ставали християнами, що вплинуло на їхню юридичну та моральну систему.

4. Вплив сусідів: Слов'яни були сусідами з Візантією та східними варварами, тоді як франки мали справу з сусідніми німецькими племенами та римською спадщиною.

Вас заинтересует